Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kukacot találtam a zabpehelyli...

Kukacot találtam a zabpehelylisztben! Majdnem egy centis volt (több is), ez a lisztkukac? Mit tegyek, mibe mászhattak még bele?

Figyelt kérdés

A zacskó celofános és csak gumizva volt, a szájánál mászott 1-2 kukac, így érthető hogy könnyen hozzáfértek. Szerencsére ez a többi liszttől távol volt, azokat nem is dobtam el, vagy dobjam? Mibe mehet még bele? A közelében fűszerek, kókuszreszelék, mák, ilyesmik voltak. Nemrég már találtam egy kukacot, de nem tudtam honnan jött, akkor a pisztáciát dobtam ki, mert gyanúsan morzsalékos lett az is.

Sajnos rettentően undorodom tőlük, valami fóbia lehet, úgyhogy nem csak az a bajom hogy tönkremegy valami miattuk, hanem ha meglátom rögtön hánynom kell :(


2011. jan. 11. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lisztkukac hanem az élelmiszermoly a lepke ki tudja rágni a műanyag zacskót is és belepetézik ami kikel ilyen fehér kis hernyó. A csomagolóüzemben vagy nálad is megfertőződhetett. Ilyen barnás háromszög alakú lepkét keress és csapd agyon.
2011. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

minden, ami a közelében volt dobj ki. sajnos belekerülhet bármibe, még erőspaprikába és delikátba is, pedig az igen sós.

ecetes vízzel takarítsd ki a polcot, és minden tárolóedényt.

amit kidobsz, vagy égesd el kányhában, vagy vidd jó messzire.

esetleges megoldás a Biostop élelmiszermolycsapda.nem vegyszer, nyugodtan be lehet tenni az élelmiszerek közé.

2011. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden ilyesmit dobj ki azonnal, és fertőtlenítővel takaríts. Bármiben lehet pete, ha elszaporodnak, az életben ki nem írtod őket, nem érdemes kockáztatni.

Nekem még a húsleveskockába és a mogyorós csokiba is bementek. Tényleg unodorító. Sajnos mindent ki kell dobni, ami nem konzer vagy nem üvegben volt.

2011. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szekrényt is ki kell mosni!!!
2011. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eső után köpönyeg: én úgy tudtam csak megszabadulni ezektől a dögöktől a spájzban, hogy minden "ehetőt" befőttesüvegben tartok, elzárva. Lisztet, prézlit, müzlit, lencsét, babot, kamillateát, a többi gyógyteám, rizst, grízt, gyakorlatilag mindent, ami a spájzban van, és nem zöldség-gyümölcs.

Nem tudják kirágni, nem mennek bele, és kénytelenek elköltözni, vagy éhenhalnak.

2011. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban élelmiszermoly. Gondolj vissza arra, hogy nem találkoztál-e több kicsi lepkével a lakásban? Ha még nem, akkor ez az első adag lenne, ami még nem bábozódott be. Ami a környéken volt gabonaféle, dobd ki.

Ha van hely a mélyhűtődben, akkor amit jónak találsz, egy éjszakára dobd be, majd vedd ki. Így az ellen tudsz védekezni, ami még nem kelt ki, de nem garantálja azt, hogy új lepe bele ne petézzen.

A lepkemolycsapda ilyenkor hasznos megoldás, de az csak a már kifejlett lepkéket csalogatja magához.


Üdv!

2011. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Lepkét szerencsére csak 1-2 hónapja csaptunk agyon, talán max. 3 volt eddig összesen. Egyik évben a dió lett kukacos, azok jóval apróbbak voltak, de rengeteg moly volt a lakásban. Megteszem amit lehe, fertőtlenítek, bár nemrég mostam át mindent, igaz nem ecettel..
2011. jan. 11. 10:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a befőttesüveget! Mindent lehet benne tartani, kávé, liszt, kókuszreszelék, müzli, stb, olcsó és tutira zár. Nekem minden ilyen üvegekben van a konyhában is, és nem is néz ki rosszul a sok egyforma üveg. Az a lényeg, hogy ne tarts semmit zacskóban, hanem amint megvetted, töltsd át az üvegekbe.
2011. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egyik évben a dió lett kukacos, azok jóval apróbbak voltak"


Többfajta élelmiszermoly van, az egyik csak a papírt tudja kirágni a másik már a műanyag zacskót is,van barnás csíkos lepke van vörösbarna is.

2011. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!