Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik pörgeti fel jobban az...

Melyik pörgeti fel jobban az embert, egy kávé vagy egy energiaital (mondjuk egy Bomba)?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha nagyon fáradt vagyok akkor az energiaital használ, ha kicsit akkor a kávé is elég. De szerintem mindenkire másképp hatnak. :)
2011. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Rám pl. ha fáradt vagyok, és kell még energia, akkor energiaitalt iszok, az összetevői miatt.Ha reggel felkelek, és indítom a napot, akkor kávéval tudom rendberakni magam.

Valahol azt olvastam, hogy ha már fáradt vagy, akkor mindegy, merthogy ezek a szerek nem üzik el a fáradtságot, csak pörgősebbé,intenzívebbé teszik a napjaidat, munkában vagy otthon.

2011. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Rám az energiaitalok nem is hatnak, szóval nálam a kávé a nyerő :) szerintem embere válogatja!
2011. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
6%
A tévében az mondta egy orvos,hogy 1 energia italban annyi kávé van ,ami 6 pohár kávénak felel meg.Tehát az energia ital jobban felpörget.
2011. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Az energia ital. De abban van más olyan összetevő is állítólag ami igencsak megterheli a szervezetet, sőt hozzá is lehet szokni. Maradj a kávénál és csak nagyon alkalom szerűen "bombázd" magad.
2011. jan. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
92%
Én mindkettő után le tudok feküdni aludni.
2011. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 alf válasza:

A kávéban koffein van.

Az energiaitalban koffein és taurin is van.

A teában tein van.


A koffein fel tud pörgetni, de utána energiát vesztesz hamarosan, és még fáradtabb leszel.


A taurin+koffein bombaszerűen hirtelen felpörget, majd a fáradtság is fokozottab lesz, ezért nem ajánlatos pl éjszakai vezetés közben fogyasztani.


Ez a kettő terheli a szívet.


A fekete tea viszont folyamatosan fogyasztva egy fokozatosan felpörget, és éberen tart, persze többet kell inni.


Ha tudod kevés tejjel fogyasztani, akkor úgy a legegészségesebb, és hosszú távon ihatóbb.

2011. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Az teljesen igaz, hogy ez embertől függ, illetve az ember szervezetétől. Én például nagyon szeretem a kávét, s nem mondom, hogy minden nap iszom, de heti 2-3 alkalommal biztosan. Imádom az ízét, ezért nem csak akkor iszom, ha fáradt vagyok.

Vizsgaidőszakban jön elő igazán az a szituáció, amikor élénkítés miatt kell innom valamit. Erre általában tudatosan készülök, így előtte 1-2 hétig egyáltalán nem fogyasztok kávét. Így elérem azt, hogy kb az első héten hat a kávé, s utána energiaitalra kell váltanom.

Nem igaz, hogy ugyanaz a kettő. A hatékonyság igazából a taurinban rejlik.

Az sem igaz, hogy 6 csészényi kávénak megfelelő koffeint tartalmaz, ugyanis 30-32 mg van egy red bullban például, s et egy csészényi kávának felel meg.

2011. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Én energiaital párti vagyok inkább, mert nem szeretem a kávét. Egyszer nagyon fejbevágott a nagyon tömény kávéillat és azóta gondolni se tudok rá.


Ha élénkítésről van szó, akkor vagy élénkítő teát főzök vagy energiaitalt iszok. Főleg vizsgaidőszakban vagy egy húzós nap után.

Az energiaitaloknak meg a tutti fruttis ízét különösen szeretem - mondjuk kicsit addiktív íz ;D Szóval vigyázni kell vele...

A Bomba nem annyira jön be, mint inkább a Red Bull és a hasonló ízvilág.

2011. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Egy energiaitalban hat pohárnyi kávénak megfelelő koffein??? Dehogyis! Ráadásul nem is csészényi, hanem pohárnyi... ez nagy hülyeség. Nem tudom, milyen orvos mondhatta... vagy csak szimplán félreértetted.

Egy doboz energiaitalban kb 1-1.5 csészének megfelelő koffein van, kb 35 mg.

MÉg egy koffeintablettában sincs hat pohárnyi, az is 100 mg, ami 3-4 csészének felel meg.

Ennyire azért nem erősek az ilyen italok, lórúgással lenne egyenlő a hat pohárnyi. :-D

Ebben különben úgy tudom, nincs is nagy különbség az energiaitalok között, kb mindegyik ugyanannyi koffeint tartalmaz.

2011. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!