Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van valakinek egy fincsi...

Van valakinek egy fincsi egyben sült karajhoz receptje?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fokhagyma, majoranna, ételízesitő alufóliával befedni és sütni.

Egybensültet én kevés vízzel a kuktában szoktam a húst megsütni, ezzel a fűszerekkel.

2011. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szúrd fel végig, dugj bele egy szál ugyanolyan hosszú füstölt kolbászt. Sózd be, esetleg sertés sülthús keverékkel is szórd meg. Sütőben nagyon szépen és finomra sül.
2011. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Ha csontos karaj.

A hús felől ujjnyi közönként vagdosd be, úgy , hogy az alját nem vágod át. Így kis ügyes zsebek képződnek. A megfűszerezett húst (a zsebeket) dugdosd tele az alábbiakkal: f.szalonna, hagyma, fokhagyma, paprika, csirkemáj, gomba, aszalt szilva, meg amit akarsz.

Hosszában egy hurkapálcával átszúrva, spárgával rögzítsd az egészet. Ha megsült, a pecsenyelét beforralva kínáld a szeletelt husi mellé, hagymás tört burgonyával.

Ezt magam törpöltem ki, én tarjából készítem.

2011. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha én fele-ennyi finomságot tudnék, mint te, már biztosan írtam volna belőle egy szakácskönyvet. Vagy már megírtad, csak elkerülte a figyelmemet?
2011. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Dehogyis, nem is szakmám, csak érdekel.

Autodidakta módon utánaolvasgatok, meg kaptam a Természettől egy kis segítséget a génjeimben.

Minden ételhez kellő alázattal fogok hozzá, ezt szoktam tanácsolni másnak is. A legegyszerűbb sültet sem szabad "letegezni", mindenből lehet különlegeset alkotni.

Na most nagyon "okosakat" írtam, de mentségemül szolgáljon, hogy szívből jött.

2011. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A válaszaid alapján azt hittem, hogy egy "öreg-róka" szakács vagy. Azért szánj rá időt, hogy összeírod, miket tudsz "alkotni", sosem lehet tudni, mire lesz még jó.
2011. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Életem első egyben sült husija igen nagy sikert aratott:)

Bedörzsöltem fűszerekkel (majoranna, vegeta, bors) Pataki tálba tettem., alá bőven raktam hagymakarikákat, bevagdostam a felső részét kockásra, félbevágott fokhagymákat és baconszalonnát dugdostam bele. Kis olajjal bedörzsöltem, kicsit megsóztam, mivel imádjuk a hagymát, még tettem rá hagymakarikákat. Rá a tál teteje és 2 órát sütöttem. Utána fedő nélkül zsírjára pirítottam.

Amikor elkészült, kivettem a tálból a húst, és a hagymát, a megmaradt szaftot egy kis kecsappal és liszttel sürítettem. Fúszeres burgonyával tálaltam.


ISTENI LETT!!!

2011. jan. 20. 05:25
 8/12 doboszoli ***** válasza:

Gratulálok!

Megalkottad életed első ÖNÁLLÓ ételét.

Csak így tovább, alázattal, élvezettel, örömmel, és a főzés nem lehet teher.

2011. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 doboszoli ***** válasza:

Kedves 21:29-es!

Utaltam a génekre a főzésnél. Valószínűleg van benne valami, mert a lánykám (24éves, egyetemista) szintén kapott valami ajándékot a Természettől.

Most dicsekszem. Van egy honlapja, (dobostorta.mindenkilapja.hu), ha megnézed, újra beszélünk.

2011. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

21.29-es vagyok! Örülök, hogy az egybesült karajt úgy sikerült elkészítened, hogy közben még a saját ötleteidet is beletetted. Azt elhiszem, hogy mindenkinek ízlett! Gratulálok!


Doboszolinak! Megnéztem a lányod honlapját. Szóhoz sem tudok jutni! Fantasztikus! Majd megmérem, hány kg-t híztam közben! Büszke lehetsz a lányodra! A vezetéknév és a genetikai öröklés alapján (jól sejtem, hogy ez a Dobos, az a Dobos?) nem azt mondom, hogy így könnyű, de érthető. Ha a szorgalma nem csökken, sokra viheti. Gratulálok és köszönöm. (Írtam a vendégkönyvbe valódi névvel, címmel)

2011. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!