Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ne igyak kólát?

Miért ne igyak kólát?

Figyelt kérdés

Nos életemben nem ittam talán csak egyszer kólát, akkor is borzalmas volt. A barátnőim szerint nekem is innom kellene, de nekem hányingerem van tőle.

Szeretnék érveket, hogy miért ne igyak, mert magamtól nem tudok olyan sokat.

Mindig azzal jönnek hogy milyen finom.


2011. jan. 24. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

A kólát mindenki ismeri, mindenki ivott már, sőt, a legtöbb ember, annak ellenére, hogy tudja, hogy egészségtelen, előszeretettel issza is. Könnyedén függővé lehet válni. Na de mégis mennyire egészségtelen? Mit okoz a szervezetben? Íme néhány állítólagos apró érdekesség, melyek remekül illusztrálják a kóla hatásait!


•Az USA több államában használ a rendőrség kólát, ha valamilyen közúti baleset után szeretné tisztára sikálni az aszfaltot.

•Egy vasszöget nagyjából négy nap alatt old fel teljesen.

•Egy tejfogat viszont már két nap alatt.

•Kiválóan alkalmas autóakkumulátor tisztítására, hiszen könnyedén eltávolítja a korróziót.

•A szélvédő tisztítására is használható, de kenőanyagok textilből való eltüntetésére is alkalmas.

•Ha egy steak-et leöntesz egy pohár kólával, és állni hagyod egy tálban két-három napig, biztos lehetsz benne, hogy teljesen feloldja a nyers, vastag szelet húst.



Ezek alapján egy jól kirajzolódó képet lehet kapni arról, hogy vajon mit okozhat a kóla az emberi testen belül.


Többek között kioldja a csontokból a kalciumot, azáltal csontritkuláshoz vezet, sőt, olyannyira meggyengíti a csontokat, hogy a kólát fogyasztó tizenévesek között ötször gyakoribb a csonttörés, mint a kólát nem fogyasztók között. Ezenkívül roncsolja a fogakat, valamint a benne lévő foszforsav miatt jellemző az egyes emésztőrendszeri panaszok súlyosbodása: az alacsony pH-értékű, maró hatású ital fogyasztását az egészséges szervezet képes tolerálni, ám egy kezdődő fekélyesedés folyamatát jelentősen felgyorsítja. A benne lévő koffein pedig bizonyítottan erős függőséget okozhat.

2011. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha úgy érzed, kirpróbálnád, akkor igyál nyugodtan, ha meg nem szeretnéd akkor ne. Mi a fenéért kellene olyat innod, amit nem szeretsz? :-O
2011. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szeretném őket ráébreszteni, hogy milyen káros ez az ital.

Azért írtam ki eme kérdést.

2011. jan. 24. 15:04
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

*Szeretném őket ráébreszteni, hogy milyen káros ez az ital.


Ha elvárod, hogy ne nyaggassanak azzal, hogy igyál kólát, tartsd tiszteletben, hogy ők meg szeretik, ne akar ráébreszteni őket semmire. A dohányzás is káros, mégis egy csomóan dohányoznak, őket se tudod ráébreszteni, hogy hülyeség.

A hányinger pont elég indok, hogy ne idd. Érdekes, ha azt mondod, hogy nem eszel tökfőzeléket (spenótot/sóskát stb.), mert hányingered van tőle, azt mindenki elfogadja. A kóla miért lenne más?

2011. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Na, már megint kólázás... Miért akarod ráébreszteni őket arra, hogy az nem egészséges?

Csak mert akkor azt is magyarázd már el nekik, hogy a zsír, olcsó virsli, fűszeres étel, legtöbb szénsavas üccsi, otthoni mosószerek, feldolgozott ételek, mosatlan zöldségek, gyülömlcsök, mikrohullámú sütők, benzingőz, nagyvárosi élet mennyire káros!!!

Aztán kezdj bele abba, hogy hány rákkeltő anyagot tartalmaz a tusfürdő, a rúzs, a szappan, a hajfesték, a szemceruza, az alapozó.

Utána pedig meséld el nekik, hogy a rajtuk levő Prada, Gucci felsőt olyan emberek gyerekei varrják, akiknek a családja nem keres többet 2 dollárnál naponta.

2011. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
61%
Mért? Mért? Mért akarja rábeszélni? Mondjuk mert baromi egészségtelen...és ha a baráti hallgatnak rá, akkor egészségesebbbek lesznek,ha meg nem, akkor legalább megpróbálta..nem kéne neki esni csak mert jót akar...
2011. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
66%
és a világot nem válthatja meg, szval ne gyertek itt a tusfürdőkkel, meg a nagy márkákkal,(igen, tudom, hogy azok sem tisztességesek), de kicsibe mért ne tehetne valami hasznosat?????
2011. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ne igyál kólát, mert elnyomja a bor, meg a whisky ízét.

:)

2011. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
én próbáltam a szöges dolgot. de a vaszög hibátlan maradt.
2011. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
pedig a kávé egy kis kólával,tök jó. (nem összeöntve , hanem külön kortyolva)
2011. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!