Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindent betartok, de mégse...

Mindent betartok, de mégse tudom felgyorsítani az anyagcserém, ilyenkor mi a teendő? Igyak kólát?

Figyelt kérdés

annyira lassú az anyagcserém pedig szerintem nem étkezek rosszul, többször kevesebbet, sok zöldség, gyümölcs de van hogy heti 1-2szer megyek el wc-re és nagyon fáj már ilyenkor a gyomrom, teljesen feszül, ég, rosszul vagyok

pl a mai étrendem leírom, hátha tudsz valamit még mellé tanácsolni

reggeli 6kor: egy bögre zabpehely 2dl, egy körte, 2dl tej-felfőztem finom kásásnak mint a tejbegríz

munkahelyemen 11 felé teljes kiőrlésű kenyérből készült szendvics amit itthon csinálo, ez 2 sz kenyérből áll, hozzá sajt, és felvágott-általában csirke/pulykafelvágottak, 1 db paradicsom, 1 db retek

1 felé egy db alma

ebédem 14-14:30 között egy tál spenótfőzelék főtt tojással

16kor rágcsáltam pár szem koktélparadicsomot, 2 nagyobb paradicsomot

vacsorám túró lesz almákkal, 2-3db amennyit kívánok

mégis mi lehet a rossz benne

ja napi 3-4 liter víz, 2 kávé, 3 bögre zöld tea

köszönöm ha tudsz rá válaszolni


2011. szept. 9. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A zabpehely hány gramm??? Mert nekem a 2 dl eléggé soknak tűnik, de ez persze csalóka lehet, mert lehet hogy ugyanannyi, mint amit én eszek, csak máshogy méred...

Alapjaiba véve sztem nem rossz. Sokszor eszel, pirospont :P

A kóla miről jutott eszedbe???

Egyébként milyen gyakran eszel almát-körtét??? Mert nekem kicsit koromban ezeket hasmenésre adták, ugyanis mindkettő "fog". Nemtudom, talán itt van a baj...

Mozogsz valamit??? Mert én kimegyek futni, és fél óra múlva már "felgyorsul az anyagcserém" :P Próbáld ki, hátha....

2011. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sportolj! Heti háromszor fél óra már számít. Lehet az biciklizés, intenzív gyaloglás, úszás, tánc, ellipszis tréner, vagy ha bírják az izületeid, kocogás.
2011. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ha megeszek egy almát, már futok is nagyvécézni... mindenkinek más a szervezete.


Viszont én sokat mozgok, lehet neked is azt kellene.

Reggel mozgás, délután mozgás, munkában mozgás (merthogy fizikai munkám van), és itthon se állok meg, amíg végzem a házimunkát.

Hétvégén szabadidős programok, párommal mindketten jövős-menős, mozgást kedvelő emberek vagyunk, jó az anyagcserénk, lehet hogy éppen a mozgás miatt.

2011. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

mindennap mozgok legalább 1 órát, főleg bicikli, séta

almát napi szinten

a 2dl zabpehely a nagyszeműből és egy üvegpohárba mérem ki ami 2 dl-es

kóla onnan jutott eszembe hogy állítólag a koffein miatt pörgető hatást válthat ki

2011. szept. 9. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld az almát lecserélni mondjuk szilvára(vagy ha nem szereted más hajtós gyümikre -egyébként igaz, h mindenkire másképp hatnak,ahogy az egyik válaszoló is írta, tapasztald ki, neked melyik használ), hátha...

egyébként a koffein inkább csak vízhajtó, a kiválasztást gyorsítja, az emésztést nem...

2011. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk az alma hasfogó....
2011. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szilva+tej... nálam ez mindig olyan kombó volt, hogy utána órákig rohangáltam vécére :D
2011. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régi tapasztalat: a szilva és a kávé. Mondjuk nem volt szándékos,de 10 percen belül hatott.Reggelente a langyos vizet (az elvetemültebbek sós vizet) tanácsolják a kórházi diétáknál, a reggeli székletürítés megkönnyítésére. Langyos vízbe áztatott, maréknyi aszaltszilva fogyasztása (elvetemültebbek a vizet is utánnaküldik) is segíthet. A jó erős, főzött fekete sem segít reggelente?

Az étrendedbe nem találtam hibát,mondjuk nekem egy kicsit soknak tűnt,de ez csak rám vonatkozik.Talán én vacsinál már kerülném a tejterméket,akármilyen sovány is.

2011. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!