Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Segítene valaki a "banángombóc...

Segítene valaki a "banángombóc"elkészítésével kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Banángombóc:

Hozzávalók: 4 főzőbanán vagy 1 kg hámozott éretlen banán, 1 reszelt hagyma, 1 tk. reszelt gyömbér, törött bors, só, pirított kukoricaliszt, a sütéshez pálma- vagy kukoricaolaj.


Törjük át szitán a banánt, keverjük össze a fűszerekkel és annyi kukoricaliszttel, hogy sűrű, de folyékony tészta legyen. Tegyünk 1-1 evőkanálnyit forró olajba, süssük aranysárgára.


Pörköltekhez, babételekhez, csípős mártásokkal adjuk, vagy magában sós süteményként.

Hogy érti azt,hogy törjük át a meghámozott banánt a szitán?Ráadásul hogy érti,hogy sűrű,de folyékony legyen a tésztája?Hogy lenne már folyékony,folyós,mikor semmi folyadék nem kell bele?Honnan szerezhetnék főzőbanánt?Vagy egyáltalán éretlen banánt?


2011. márc. 5. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

No lássuk:

1, áttörni a szitán a babánt = pépesíteni (szerintem megteszi a turmixolás is)

2, Sűrű, de folyékony tészta = sűrű, pépszerű, de ha megdöntöd a tálat el tud folyni (mint a tejbedara)

A banán pépesítve "folyós" lesz valamennyire...

3, Éretlen banán alág sokszor lehet a hipermarketekben, én már futottam bele jó zöld banánba.

Esetleg keleti boltokban bele lehet futni főzőbanánba, de az éretlen valószínűbb.


Üdv!

2011. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 5. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Főzőbanán az, ami sokkal kisebb a megszokokttnál, úgy 15-18 cm-nél nem nagyobb
2011. márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Rákerestem, így néz ki:

[link]

2011. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elég fura:)Nem tudjátok véletlen,hol lehet kapni?
2011. márc. 5. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Most jöttem haza a dunakeszi auchanból, és olyan éretlen banánt kaptak, hogy teljesen zöld.

Szerintem az jó lenne neked.


Üdv!

2011. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. márc. 17. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!