Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne nagyon jól...

Hogy lehetne nagyon jól megtanulni főzni?

Figyelt kérdés
Igazából elég sok mindent megtudok főzni, de a fűszerezéssel nagy gondban vagyok.Valahogy sohasem találom el, hogy miből mennyi kéne.
2011. márc. 26. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak gyakorlással. A fűszerekből pedig mindig csak keveset tégy az ételbe,ha már főtt egy kicsit,akkor kóstold meg és pótold,ha kell valamelyiket. A fűszerek ízének nem szabad az ételből kiérződni,az összhatás a fontos.

Ne olajjal főzz,hanem zsírral,mert azzal jobb az étel,és a zsír egészségesebb is, mint az olaj. Lehetőleg magad süsd ki a zsírt. Vagy szalonnából vagy libahájból. Ha mégis veszed,hentesnél vedd. A boltban kapható zsírokban adalék anyagok is vannak,amire semmi szükség benne.

2011. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nemigazán vagyok oda a sok fűszerért. Ma már annyi mindent árulnak és a különböző Tv-műsorokban annyi féle fűszert használnak egyszerre(!), hogy sztem attól már az étel eredeti ízét sem lehet kiérezni. Persze, szinte minden kajába kell egy-két fajta valami, de azokból is csak annyi, hogy az étel alapíze megmaradjon. Alapjaiban egyetértek az előttem szólóval. Mindenből, még a sóból is először csak keveset, és majd ízlelés után bele tenni még tudsz, kivenni már nehezebb! Gyakorlat teszi a mestert!
2011. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt is igaz a mondás: gyakorlat teszi a mestert! Vagyis minél többet főzöl, annál ügyesebb leszel, csak tanulj és kérdezz is közben.
2011. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igaza van a többieknek, gyakorolj! amik korábban nem sikerültek, és lehetőséged van újra megfőzni próbáld újra és előbb utóbb jó lesz, türelem :) vagy éppen a másik véglet is jó megoldás, hogy kísérletezgetsz fűszeres kajákkal, egyre változatosabb ételekkel, és akkor folyamatosan tapasztalsz majd új ízeket. tényleg csak idő kérdése, hajrá! :)
2011. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!