Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy étteremben déli menüt...

Egy étteremben déli menüt déltől 3-ig szokták felszolgálni?

Figyelt kérdés
És egy kicsit hülyén hangzó kérdés: Ha bemegyek egy étterembe, akkor először mit kell csinálnom? Le ülhetek bármelyik szimpatikus, szabad asztalhoz?
2011. ápr. 15. 02:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában fél 12-től lehet menni menüzni,lehetőleg 12 és 1 között érjél oda,mert 3-ra már lehet,hogy elfogy mindenük.

Úgy szoktuk csinálni,hogy belépünk az étterembe és a jónapotkívánok elmondása után, leülünk,egy, a konyhához közeli ,bármelyik asztalhoz . Ezután oda jön a személyzet , köszön , és megkérdezi,hogy mit szeretnénk. Mi meg válaszolunk:

-Szeretnék enni egy menüt .

-Semmi akadálya, máris hozom.

Hoz egy levest ,ha tálban,akkor szedhetsz belőle akár kétszer is ,ha tányérban,akkor csak simán bekanalazzuk.

Ezután hozza a másodikat,ha több féle második van,akkor rákérdez,hogy melyik legyen az.

Ezt is bepuszilod,a szalvétával megtörölközöl,kikészíted az asztalra ,vagy a pultra a pénzt,odaadod/ott hagyod.(kicsi borravalót szeretik a menünél is,mosoly a jutalom érte,meg az esetleges egy szelet kenyérke is fizetve van így )

Ezután egy hangos ,aviszontlátásra,és elhagyjuk az etető helyiséget .

Eleinte én is feszélyezett voltam amikor ebédelni indultam, de bele fogsz te is ebbe jönni ,mint kiskutya az ugatásba.

ha kérdésed van,írj vissza

2011. ápr. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, elképesztően! Sajnos ma pont déltől 2-ig van órám egyetemen, ezért így várhatóan ki kell hagynom a mait sajnos. Egyébként itt a környékünkön van az Araz étterem, amiről nagyon jót hallottamm és oda szeretnék menni. Még annyi kérdésem merült fel, hogy mennyire ciki az, hogyha egyedül megyek és mennyire illik kiöltözni egy ilyen helyhez?
2011. ápr. 15. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki egyedül menni ,még ha csajszi vagy se,én is és nagyon sokan egyedül megyünk,ezzel ne idegesítsd magad .

A másik meg a kiöltözés. Na ezt feltétlen ne vidd túlzásba,mert délben menüzni,abszolut nem kiöltözős program,annyira nem,hogy nagyon sokan ,simán melósruhában is beülnek kajálni. De majd meglátod,jó ,tudom először menni majrés ,de egy hónap múlva már magad is nevetni fogsz a mostani aggódásodon.

2011. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!