Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mikrózzam a gyerek ételét?

Mikrózzam a gyerek ételét?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a mikróba átalakul a kaja. Szétroncsolja azt amit épp nem kellene, főleg a fehérjéket. Persze így rögtön nem látszik, majd csak évek múltán. Tényleg?
2011. máj. 13. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Igen, a mikro nem egészséges, inkább melegítsd meg tűzhelyen, vagy amitek van otthon.
2011. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Én is sok rosszat olvastam a mikróról. Pl. azt is, hogy megnőtt a gyerekkori gyomorrákos esetek száma, és ezért a mikrót okolják. A villamosmérnök barátaim szerint viszont ez baromság, a mikró semmit nem roncsol és nem okoz (ha jól zár az ajtaja - mert ha nem, és eléállsz, az gáz).

Szerintem nincs bizonyíték arra, hogy káros, de arra sem, hogy nem az. Ezért én már a saját kajánkat is csak akkor teszem mikróba, ha nagyon muszáj (pl. munkahelyen nincs más lehetőség). A gyerekét sem fogom belerakni, csak vészhelyzetben maximum.

Azt is olvastam, hogy a mikróban melegített (lehűtött) vízben sokkal kevesebb mag csirázik ki, mint a tűzhelyen melegítettben, és ez is bizonyítja, hogy káros a mikró. Ezt még nem próbáltam ki, de tervezem. Kíváncsiságból. Persze ha rendesen kicsíráznak a magok, akkor sem változik a félelmem a mikróval kapcsolatban.

2011. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem is olyan rég a mobiltelefonokról is mindenhonnan azt lehetett hallani, olvasni, hogy milyen károsak, rákot okoznak stb. Mégis mindenki használja, sőt, már a 8-10 éves gyerekek kezében is ott van. Én gyakran melegítek a mikróban, nem hiszem, hogy pont emiatt alakulna ki a későbbiekben valamilyen súlyos betegségünk.
2011. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

A mikróval az a helyzet - ahogy egyébként a mobilokkal és hasonló eszközökkel is -, hogy még nem tudjuk, milyen hosszú távú hatásai, milyen kockázatai vannak. Lehet, hogy 50 év rendszeres mikrós kaja fogyasztása mindenkinél rákot okoz. Vagy aki mikrózik, kétfejű gyereke fog születni. És az is lehet, hogy semmi káros hatása nincs.


Innentől a te döntésed, hogy mikrózod-e az ételt.

Vagy azt mondod, hogy mivel nincs bizonyítottan káros hatása, mikrózod.

Vagy azt mondod, hogy mivel nem tudjuk, milyen hatása lehet, nem mikrózod.


Az emberek véleménye megoszlik, egyébként tudástól és végzettségtől függetlenül. A düntést mindenkinél általában az befolyásolja, hogy milyen típusú ember. Például én parás vagyok nagyon, nincs is mikrónk. Nagymamám meg trendi, 20 éve mikrózik :D

2011. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Ennyi majmot, mint előttem.


A mikró úgy működik, hogy 2,4 GHz körüli frekvenciás rezgéssel ide-oda rángatja a vízmolekulákat az ételben. Ezek a nagy rohanásban súrlódnak a környezetükkel, ezáltal felmelegszenek. Így melegszik az étel.


Attól, hogy valamit gyorsan rázol, nem változik meg. Amikor felfőzöl valamit, akkor is átalakulnak a fehérjék. Bomlanak a vitaminok (mert átalakulnak a fehérjék, ld. az előbb). Mikróban, gázon, villanytűzhelyen - tökmindegy, az eredmény ugyanaz.


Arra vigyázz csak, hogy először melegítsd a gyerekételt, és csak utána tedd a gyerekbe, mert ha fordítva csinálod, (először kaja a gyerekbe, utána gyerek a mikróba), akkor viszont bajt tudsz csinálni. Mert hát ugye a vízmolekulák, a fehérjék... nem tesz jót a gyereknek.


Ha viszont a gyereket nem rakod mikróba, akkor nem csinálsz semmi bajt.


Na, ennyit a kérdésről a JPÉ és a középiskolás fizika és biológia tankönyvek törzsanyagára támaszkodva.

2011. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
A magyarazat nem volt rossz, de majmozas kimaradhatott volna. Lehet, hogy ok meg tudnak mondani olyat amit te nem tudsz, es akkor te leszel a majom.
2011. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a mikro nem egészséges"


Miért kell marhaságot állítani? A fizikához lövésed sincs!

2011. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
10:31-es válaszoló! Én elhiszem neked, amit leírtál, amúgy sem vagyok mikró ellenes (fentebb a válaszomban írtam is, hogy én gyakran melegítek mikróban), de azért lemajmozni nem kell minket. Biztos mi is tudunk olyat mondani, amiről neked fingod sincs. Ettől még te sem leszel majom.
2011. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

10.31:

XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD

2011. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

11:02


A mikrohullam elettani hatasa tenyleg nem bizonyitott hosszutavon, ahogy tudom.

Rendben van, hogy a mikroban a vizmolekulak mozgasa felgyorsul es ettol melegszik az etel, de annak a mikrohullamo energianak lehet elettanilag kedvezotlen hatasa is akar. Ugyanugy akar pozitiv is. Szoval miert kene leszolni es ocsarolni azt aki ezt nem tudja es tart az ismeretlentol egy kicsit? Ti a nagy tudasotokkal pedig embersegbol szenvedtek hianyt ugy latom.

Nagyon sok uj technologia van aminek nem tudjuk a hosszu tavu hatasat, pont azert mert uj.

2011. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!