Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol kapható üveges ásványvíz?...

Hol kapható üveges ásványvíz? (nem műanyag palackos) Milyen márkájú ásványvizekből van üveges kiszerelés?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a Szentkirályiból meg a Theodora Quelléből van pár üveges meg talán a Natur Aquából is, de egyébként hol árulnak még ilyeneket a vendéglátó egységeken kívül?
2011. máj. 16. 01:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Gyógyvizekből van üveges a patikában, minek kell pont üvegesnem lennie ?
2011. máj. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az üvegből nem oldódnak ki a vízbe a lágyító ftalátok.

[link]

2011. máj. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sparban, tescoban szoktam látni üveges ásványvizeket is, de azok a drágább kategóriába tartoznak. A márkájára nem emlékszem, de biztos, hogy nem Natur Aqua meg ehhez hasonló hétköznapi név volt.
2011. máj. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De azok nem ásványvizek, hanem gyógyvizek. Az egész más kategória. :)
2011. máj. 16. 11:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Theodora quelle, de az csak 3,3decis azt hiszem.
2011. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig extraként csak 0.75-ös meg 0.33-as szentkirályit láttam, asszem az Egri Est Café nevezetű étteremben, de nem Egerben lakok. :D
2011. máj. 16. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt tudom, mi a különbség a gyógyvíz és ásványvíz közt, igazából annyira közelről még sosem néztem meg azokat a vizeket.

De találtam egy helyet Budapesten, az áraikat nem találtam meg, de itt tuti, hogy ezerféle vizet fogsz kapni. Olyan szép üvegeik vannak, egyszer szerzek én is. :)

[link]

2011. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem most lesznek majd telítve velük az áruházak polcai, ahogy jön a meleg. ez is idény jellegű kiszerelés.


Üdv!

2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üveges ásványvízzel? Ugyan már. Mondom, hogy ezeket csak vendéglátóhelyeken árulják. Magyarul: éttermekben, falatozókban, bisztrókban, büfékben, bárokban, presszókban, esetleg kocsmákban stb.. képzelj még ide vagy 10 félét.

Egy valamit viszont nem értek. Megőriztem egy 0.33-as szentkirályis üveget, az van ráírva, hogy visszaváltható. Ezt értem, de hová vigyem vissza? Az étterembe, ahol adták? :D Ott tuti nem veszik vissza. Máshová meg hova vigyem?

Szóval marha jól kitalálták ezt a dolgot. Elkezdték teliszórni a vendéglátóhelyeket üveges kiszerelésekkel, amik papíron visszaválthatóak, de a kutya nem veszi őket vissza. Vagy mondjuk a nagyáruházaknak mindegy? Az a lényeg, hogy üveg legyen vagy az a lényeg, hogy olyan üveg legyen amilyet ők árulnak?

2011. máj. 18. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, bezzeg a boros meg sörösüveget vissza tudják váltani a kisboltban is. :D


De amit vendéglátóhelyen veszel üveges italt, annak az üvegét ők visszaváltják, mert betétdíjas. Ez alapján vissza kéne venniük. Én is csak tippelek.

Jobb lenne a flakonokból is a visszaváltható fajta, vagy 15 évvel ezelőtt még az is működött.

2011. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!