Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bodza szörpöt csinálnék. A...

Bodza szörpöt csinálnék. A második receptből mennyi szörp lesz vajon? Tudtok tuti és olcsó bodza szörp recepteket?

Figyelt kérdés

1. bodzavirág, 1,5l víz,1kg cukor,1 citrom-ebből tudom,hogy kb.2 l jön ki. 5l-es üvegben kell készíteni.

2. bodza virág, 70dkg cukor,2citrom,fél dbz citrompótló,5l víz.5l-es üvegben kell készíteni.


2011. máj. 18. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A második sztem nem szörp lesz, hanem ivólé. Az első az szörp. Majdnem annyi kiló cukor kell, mint ahány liter víz, plusz literenként fél teáskanál citromsav (ha jól emlékszem), meg szoktam belekarikázni citromot is. Pár napig hűvös helyen áztatni, leszűrni (legjobb valamilyen vásznon is, hogy a virágpor és egyéb apró szennyeződések ne kerüljenek bele) és mehet üvegekbe. 1 éves is van nekünk a hűtőben és még mindig isteni finom.
2011. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :D
2011. máj. 18. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam tegnap.


[link]


Nem volt sok virágom, csak 7 bodzatányér, és arányosan csökkentve készítettem el. Jó lett.


Amúgy a második recept szerintem is inkább bodzs ital, túl sok a víz aránya a cukorhoz képest, nem lesz belőle szirup.


Üdv!

2011. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszadó!


Mennyi szörp jön ki ebből?

2011. máj. 18. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!