Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mondanátok valami nagyon...

Mondanátok valami nagyon olcsó, de tápláló ételt?

Figyelt kérdés

Egy hete jöttem haza a babámmal a kórházból (első baba), és az anyósom az egész hónapra megmaradt pénzünket megkérdezés nélkül a férjem kabátjából kivette, és odaadta az orvosnak hálapénz gyanánt (egyébként nem akartam hálapénzt adni, nem volt se fogadott orvosom, se fogadott szülésznőm, sajnos tudtam, hogy nem engedhetjük meg magunkat). 2 hetet kellene úgy kibírnunk, hogy össz-vissz van 1500 Ft aprónk. A párom vállalt egy kis fizikai munkát hétvégére, addig valahogy ki kellene húznunk, meg a rákövetkező hétre is (kb 4000Ft-ot fog kapni, hogyha 2 napig dolgozik).

Borzasztóan el vagyok keseredve, a fagyasztót meg a kis tartalékot már feléltük (az is nagyon szűkös volt), de szoptatok is, ennem kellene normálisan, hogy megmaradjon a tejem. Arra gondoltam, hogy talán készítenék liszt levest (olaj, liszt, só, víz), nem érdekel sem az íze, sem az állaga, csak hogy a tejem ne menjen el.

Gondoltam, hogy leverem az anyóson a pénzt, de ő akkor sem adna nekünk, ha éhen halnánk. Az édesanyám sem, mert nem szereti, hogy - szerinte - a párom szegénységbe kényszerít, és büntet, hogy egyem meg a levét.


2011. okt. 18. 08:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Rántott levest főzz inkább.Az finom,és e tejed is megmarad tőle.Krumplis ételek(krumpliléleves,krumplis tészta,paprikás krumpli-esetleg egy pár virslivel sokáig elég).

Családsegítőhöz is bemehettek,hátha tudnak segíteni(élelmiszer csomaggal).

Kitartás!Anyóst azért jól leszidnám,hogy kérdezés nélkül belenyúl más zsebébe,utána meg hagyja éhezni az unokája anyját!!!!!!!!!!!

2011. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Rántott leves pirított zsemlekockával, kukoricakása, burgonya tepsiben sütve hagymával, tejbegríz.


Szomorú, hogy édesanyád hagy éhezni benneteket, a babának is rosszat tesz, az unokájának sem örül? :-((((

2011. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
ird le mid van otthon (mindent),és úgy jobban tudunk segiteni
2011. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tojáspörkölt is megúszható olcsón és tápláló is, tojásos nokedni, gyúrj tésztát és krumplis tészta, vagy káposztás.
2011. okt. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, akkor ma rántott leves lesz, talán egy kis kenyér is belefér.


Az édesanyám tudomást sem vesz rólunk, mert jó módúak, mi a párommal pedig "szegények" vagyunk (mivel csak egy fizetésből élünk, így alakul a dolog).


Anyós pszichátrián is volt már kezelve, nagyon könnyelmű, és zsugori. Amikor szültem, a párom azt hitte, a saját pénzéből adott az orvosnak, utána jött rá otthon, hogy tőle vette el a 25000Ft-ot. Amikor szóvá tettük, csak neki állt feljebb, hogy mi tehetünk róla, és őt égetjük, hogy nem kap az orvos pénzt, most meg szenvedjünk...


Sajnos a mai helyzetben nagyon nehéz állást találni, a párom tanár, de egy gyárban dolgozik, én egészségügyben vagyok, de veszélyeztetett terhes voltam 4 hónapos koromtól.


Nem szeretném annyira kilátástalannak hinni a helyzetet, hogy állami támogatásra szoruljunk. Így is borzalmasan elkeserítő... :'((((

2011. okt. 18. 08:46
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tenyerelhet bele szó szerint így az életetekbe az anyós, szinte felfoghatatlan.

ne most ne ezen rágódj, hanem valóban a babára gondolj.

krumpli és tészta minden mennyiségben és kellene a sok folyadék is, szóval marad a rántott leves, grízleves.

régen is a kismamák "tejképző" eledele volt.

Hogy a férjed mit fog enni, arról talán gondolkodhatna a kedves mama...

türelmet és kitarást ehhez a nehéz időszakhoz. és remélem a Te szüleid is elgondolkodnak.

zöldség gyümölcs ennyike pénzből szóba sem jöhet, pedig a vitamin is nagyon kellene.

a sütőtök is olcsó most, azt is főzheted levesnek, de csak megsütve is fogyaszthatod.

2011. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen semmi nincs itthon, csak 2 kiló liszt, egy kis zsír, olaj, só, törtpaprika. Mint írtam, mindent feléltünk :(
2011. okt. 18. 08:47
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

És mibe kerül a pelus????


Anyóstól látványosan "kölcsön kérném" azt az összeget, amit így "elherdált" azzal, hogy két hónap alatt, két részletben majd visszafizetitek neki! Minimum ennyit kivernék belőle!


Köles-fasírt

(25 dkg = 250.- Ft) Egy főzésre elég fele, harmada.


A kölest mosd meg, sós vízben főzd jó puhára és sűrűre, mint a tejberizst. Várd meg, míg teljesen kihűl, utána ezt kezeld úgy, mintha ez lenne a darálthús. Gyúrj belőle fasírozottat (elég bele 1 tojás), a különbség csak az, hogy nem kenyérbéllel, hanem zsemlemorzsával állítsd össze.Ugyanúgy fűszerezd, mint egyébként szoktad. Lapos gombócokat formázz belőle, és sütés előtt még forgasd meg a külsejét is zsemlemorzsába. Negyed csomag kölesből kb. 6-8 gombóc lesz.

Egy kis főzelékkel, vagy törtkrumplival komplett kaja.

2011. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Pedig most igenis menj be az önkormányzathoz,van egyszeri segély.

Nem magad miatt,hanem a pici miatt,akinek kell a tejed,ahhoz pedig neked rendesen kell enned.

2011. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A kicsi érdekében is, tedd félre ellenérzésedet és menj be az önkormányzathoz, hátha adnak egy kis rendkívüli segélyt. Szomszédokra sem számíthatsz, milyen a viszonyotok? Én biztos segítenék, ha tudnám, hogy a mellettem lakó éhezik.
2011. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!