Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Azt mondják nem egészséges a...

Azt mondják nem egészséges a csapvíz sem és az ásványvíz sem. Akkor mit lehet inni?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja becsapás a vízszűrősdi, van aki szerint nagyon jó. Van aki azt mondja hogy a méregdrága berendezés a legjobb, van aki szerint a vízszűrő kancsó is jó, de megint mások szerint becsapás.

És akkor még az ásványvizeket nem is említettem, mert mindegyikben van valami állítólagos káros dolog...Amit meg mindenki dicsér, az nagyon drága.

Akkor mégis mit igyon az ember? (A tea szintén nem egészséges, az üdítők megint nem)


2011. máj. 20. 23:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Kannásbort !++!
2011. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Attól még nem fogsz meghalni, hogy pár baci a szervezetedbe jut akármi által. Az immunrendszered így erősödik. Miért ne lenne egészséges az ásványvíz? Én sima csapvizet iszok, nálunk elég jó minőségű és ízű, de te tudod, melyiket favorizálod.

Az üdítők tényleg nem egészségesek, ahogy a tea sem a koffein miatt, de semmi bajod nem lesz, ha időnként megiszol belőle egy pohárral/csészével. Ihatsz pl. frissen facsart narancs- (vagy egyéb gyümölcs)levet vagy tejet is. Ezek természetes és egészséges italok. Persze a tej is - a benne lévő zsírok miatt - hizlal.

A vízzel tényleg nem tudom, mi baj van. A legtermészetesebb ital (bár a csapvíznek persze megvannak a saját hibái), de nem hiszem, hogy ezen kellene aggódnod.

2011. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Már rég bebizonyosodott, hogy legegészségesebb éhen és szomjan halni.
2011. máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
desztillált víz... abban semmi sincs... még ásványi anyag se... akkor meg abban halsz meg... jaj anyám fogjátok már fel,hogy makkegészségesen nem lehet élni,mert ha nem kajával,beviszed máshonnan... Ráadásul a túlzott higiéniától gyengül a szervezet immunitása... abba is belehalsz... akkor mi is a jó? ahelyett hogy ilyen sz.rokkal idegesíteném magam életem végéig,az alapból mérgező dolgokat (alkohol,cigi,drog) nem fogyasztom,azt körömrágás meg aggódás helyett élem az életet... hosszú élet? minek? 80 éves koromban ürülök ha élek,öregen meg amúgy se érdemes élni.. alig tud az ember mozogni,ráncos lesz,lenézi a fiatalság... és őszintén? Engem nem érdekel,mi mérgező,élem az életem addig amíg tudom,aztán majd isten szólít... nem fogom ilyenre pazarolni az életemet... úgy is meghalok... nem mindegy hogy 80 vagy 200 évesen,ha ugyanúgy vén rusnya öregasszony leszek,aki csak bicegni tud,vagy már lélegeztetőn van? na,ennyi...
2011. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem vízkémia a szakterületem a vízszűrősdi valóban becsapás a magyarországi vízművi vízek világviszonylatban jók.Olyan emberkék adnak ki hamis valótlan dolgokat akik totálkárosak a vízek tulajdonságainak ismertében.Az előttem írók jó dolgokat írtak.
2011. máj. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

A csapvíz az egyik legszigorúbban ellenőrzött "élelmiszeripari termék". Ahol nem felel meg a határértékeknek (201/2001. (X. 25.) Kormányrendelet), ott nem is engedik fogyasztani, megmondják, hogy csak főzésre alkalmas stb. Magyarországon rengeteg nagyon jó vízbázis van, alig kell tisztítani a vizet.


Az ásványvíznél is nem az a gond, hogy nem egészséges, hanem hogy állítólag nem árt időnként más márkájúra váltani. De ha azt nézzük, hogy a legtöbb népszerű ásványvíz kb. olyan összetételű, mint a csapvíz, akkor ennek sincs sok értelme. Az IPM csinált egyszer egy nagy felmérést az ásványvizekről (laborban bevizsgáltattak egy csomó márkát) néhány éve, azt érdemes elolvasni.

[link]


Szerintem az innivalók közül még mindig a víz a legegészségesebb.

2011. máj. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
80%
Elvileg olyan ásványvizet érdemes inni,amiben az ásványi anyag tartalom alacsony,tehát kb.max.700-800mg/l.A magasabb ásványi anyag tartalmúaknak meg rossz is az ízük lásd:balfi,theodora...bár én a csapvízzel is elvagyok:)
2011. máj. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
gyógynövény (mértékkel), illetve gyümölcs alapú v egyéb koffeinmentes (rooibos, mate) tea fogyasztását ajánlom, mivel nem tartalmaz izgatószereket és forralt vízből készül. emellett nyugodtan lehet ásványvizet, sőt, néha csapvizet is inni, ha nem 100% tisztított Duna, mert azt tényleg jobb kerülni...
2011. máj. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
A magas ásványianyag tartalmúak gyógyvízek nem szomjoltásra vannak.Ilyenek a glaubersós a keserűvízek és a hidrogénkarbonátos (Salvus)gyógyvízek.
2011. máj. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%

A kérdés logikai nonszensz. Nyilván nincs olyan megoldás, ami az általad említett véleményezők mindegyike szerint jó. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. Akiktől a fenti véleményeket hallottad, feltehetően indokolták is. Vesd össze az érveket, és menj utána az információknak. Itt sem fogsz más érveket olvasni. Ráadásul ez egy anonim fórum. Aki szakértőnek vallja magát, arról sem tudhatod, hogy nem kamuzik-e ilyen álca mögé bújva. Ráadásul a szakértők is megosztottak a kérdésben.

Annyit tudok mondani, hogy én évek óta házilag szűrt vizet iszom, mert nekem az a megfelelő. Otthon a csapból folyik. Kávét, teát, levest is ebből főzök. Sokkal tisztább a csapvíznél. Nem kerül egy vagyonba, mint az ásványvíz, ráadásul sokkal finomabb is nála. Mellesleg a környezetet sem szennyezem a műanyag palackokkal.

Ez az én döntésem. A tiédet meg magad hozzd meg, de nem ajánlom, hogy ezen az oldalon menj utána az infóknak.

2011. máj. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!