Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Olcsóbb és praktikusabb előre...

Olcsóbb és praktikusabb előre megtervezni az étrendet egy hétre?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen praktikák váltak be?

Jövő héten bezár az ovi, 4 éves és 17 hónapos mellett kissé nehézkes a főzés, háztartás.

A szabadba is sokat szeretnénk lenni.


2011. júl. 3. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bevált. hétvégén összeírjuk, előre, hogy mit szeretnénk, bevásárolunk, és kimarad a "már megint mit főzzek" dilemma, nincs szájhúzogatás, mert mindenkinek volt beleszólási lehetősége, és anyagilag is jobb, mert nem a sarki kisboltban kell megvenni drágábban az alapanyagokat.
2011. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen. Főleg mert kimarad a legnehezebb része (mit főzzek). Én pont most a hétvégén írtam egy listát a nyáron szóbajöhető ételekről, amit mindenki szeret, így még könnyebb lesz, mert egyszerűen csak erről kell választani.

Na meg így lehetőséged van úgy számolni az alapanyagokkal, hogy kevesebb munkád legyen, például megfőzni egy dupla adag pörköltet, másnap meg csinálni belőle hortobágyit.

2011. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-3heten ként van nagybevásárlás. Alapvető élelmiszerekből,tésztafélékből mindig van tartalék. A fagyóban pedig zöldségfélék. Húsból 2-3 kilót veszek egyszerre. Otthopn felszeletelem és adagokban lefagyasztom.

Hetente kétszer őzök nagyobb mennyiséget. A burgonyán és főzeléken kívül minden lefagyasztok. A leveseket is.

Hétközben csak körítést kell esetleg csinálnom. De ha pl. paradicsomos húsgombócot veszek elő,ahhoz már nem kell semmi. Vagy van pörkölt és nokedli a fagyóban,akkor csak a mikróban kell felmelegíteni.

Sok időt megspórolok így.

2011. júl. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban megéri előre megtervezni, mi minden pénteken vásárolunk be, mert a penny akciója csütörtöktől van (és általában kevés árut hoznak, le kell csapni rá), a tescoé péntektől, a Lidl szintén csütörtök.


Kétnaponta főzök én is, a Férjemnek is jó így, de 3napos ételt nem szívesen eszik, így ha marad, fagyasztok.

Szóval péntek bevásárlás, vasárnap ünnepibb kaja, az marad hétfőre, és a maradék napokon beosztom, hogy 2 nap tésztaféle, 2 nap főzelékféle, 2 nap bármi (amit a Férjem kíván, az 1 éves lányunk még nem reklamál.. :))

Ezenkívül mindig az akciókhoz igazítom a kaját, most pl. kelkáposzta főzelék van, mert a lidl-ben 99 a kelkáp. kg-ja, sajnos a kertben ez nem terem, kénytelen vagyok megvenni. (piaci árakat nem tudom, itt minden a duplája a boltiénak sajnos.)

2011. júl. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!