Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet lékelni a...

Miért nem lehet lékelni a dinnyét? Vettem ma egy 9 kilósat, a kongása, és a kinézete is jó volt, de az íze az fos, az állaga meg mint a gumi. Ez így egy nagy zsákbamacska.

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg valami EU-s bs. Belemegy a késről valami és "meghalsz". -.- :D
2011. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Silber válasza:
68%
A kongása becsapós... A mi módszerünk az, hogy tenyérrel rá kell ütni párat. Ha érzi az ember hogy visszarúg, akkor jó.
2011. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert nem higiénikus. De egy csomó árus lékeli most is, meg sok helyen lehet kapni fél meg negyed dinnyét (érdekes egyébként, azzal miért nincs gond).

Mondjuk én még nem láttam olyat, aminek jó kongása volt, de gumi állaga. Biztos ugyanazt a dinnyét vetted ki, amit megkopogtattál?

2011. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
A hivatalos úgy szól, ahol megfelelően lehet letisztítani a lékelőt, ahol a kézmosás megoldható, ott lehet. Csak az eladónak nem érdeke a lékelés, hiszen ,ha nem megfelelő a dinnye, dobhatja ki. Lékelés nélkül pedig elviszik mindet.
2011. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

EU-s okosság, hogy ha nem mosod meg minden lékelés után a kést folyóvízben, akkor terjeszti a bacikat.

Az EU előtt kibírtuk.

2011. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A megvágott dinnyét lehet árulni, ha megoldott a fóliával való takarása.
2011. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 .:Laci:. válasza:
93%
azért nem lehet a boltban meglékelni a dinnyét, mert te is meglékeled, nem tetszik vissza rajod, jön más, meglékeli nem tetszik neki visszarakja és egy idő után elfogy a dinnye...én dinnyékkel dolgozom naponta pár tonna átmegy a kezeim közt :9 ha jót akarsz választani magadnak figyeld a formáját a kerek finom de a legfinomabbak a hosszúkásak, figyeld, hogy milyet üt vissza mikor tenyérrel ráütsz, ha úgy érzed, mintha szét akarna robbanni akkor jó, figyeld a színét a szép egyszínű zöldek jók, de a legjobbak azok amik már majdnem feketék, figyeld a kongását mikor tenyérrel ráütsz, mikor úgy hallod mintha üres lenne de azt érzed, hogy rugalmas annak sok a leve és valószínű, hogy édes is :)ja és ha már nagyon rugalmas, vagy nagyon sárga mert megégette a nap akkor az valószínű, hogy kásás ami nem jó, a túlérett dinnyét a legnehezebb lenyelni legalábbis a számomra :)
2011. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mi kongathatjuk, ütögethetjük, nincs szerencsénk. az idén már három tököt vettünk, szóval ehetetlen volt:((
2011. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Fél dinnyét kell venni,és kell kérni egy vékony szelet kóstolót..,ez a legtutibb!;)
2011. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Én gyerekkoromban utáltam a dinnye lékelését, és most sem merülne fel. Úgy értékeltem, tönkreteszik a dinnyét azzal, hogy kivágnak egy darabot belőle. Sosem vettem rosszat, pedig sosem lékeltettem.
2011. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!