Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kefíres süteményem 40-45...

A kefíres süteményem 40-45 percnyi 180 fokos sütés után (légkeveréses) átment a tűpróbán, és szép aranybarnára sült. Amikor felvágtam a tészta belseje teljesen össze volt sűrűsödve és mint a gumi olyan volt az állaga. Mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 02:13
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom a választ, de írok, mert jártam én is így, és engem is érdekel és így hamarabb megtalálom. Sorry
2011. aug. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én sem vagyok 100 % benne, de szerintem sok 45 percig a 180 fok. én 180 fokra előmelegítve a bögrést és a maffint is 10 percig hagyom ezen a hőfokon. utána visszaveszek egy kicsit a lángból, és úgy sütöm még kb 20 -25 percig.

szépen feljön a tészta a közepe is lyukacsos, laza.

igaz, az én tűzhelyem hagyományos kb 4 fokozattal.

2011. aug. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 06:39! :)


Először is köszönöm a válaszod!

Rengetegszer csinálok bögrés sütit, pl ezután a kudarcom után is gyorsan összedobtam egyet mentésképp :) és az jó lett... Ezt a kefíres sütit is mindig így csináltam és eddig jó volt. Ugyan ez egy másik sütő amiben sütöttem, de ugyanolyan, mint az enyém...

Szóval?

2011. aug. 2. 07:58
 4/6 anonim ***** válasza:

szóval a kérdés , kérdés marad:)))én sem tudom, és én sem állítom, hogy nekem mindig sikerülne.

a jó ég tudja, lehet, hogy a lisztek sem egyformák,én ott tartok, amelyik a legolcsóbb azt veszem:/, de hát ez van.

lehet, hogy a gyümölcsök is lédúsabbak, nehezebbek ,mint egy korábbi alkalommal,így az is lehúzhatja a tésztát.

Én is van ,amikor szabadkozom, hogy ez most nem olyan, mint a múltkor volt....:)))

azért soha nem adom fel, remélem Te sem:)

üdv.

2011. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:)

Hát akkor a kérdés az marad...

Persze, hogy nem adom fel! Imádok sütni! Igyekszem majd rájönni a megoldásra. :D


És persze várom a véleményeket, hátha valaki már tudja.

Jó sütögetést!

2011. aug. 2. 15:56
 6/6 davide01 válasza:
Nem vagyok benne biztos mert nem igazán szoktam sütni de a dédanyám mikor még élt azt mondta sütéshez réteslisztet kell használni ha azt használtál akkor bocsi Más ötletem nincs :D
2016. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!