Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Bogád-Hús kolbászaiban...

A Bogád-Hús kolbászaiban milyen összetevők vannak? A

Figyelt kérdés
A Bogádi kolbászokban is vannak ilyen vackok mint a szőlőcukor, izfokozó stb. vagy ezek normális összetevőkből állnak?
2011. júl. 27. 09:29
 1/10 doboszoli ***** válasza:

Kolbászt(is) gyártó kistermelőként bizton állíthatom, hogy minden nagyüzemben készült kolbász tartalmaz mesterséges anyagokat. Még a legnevesebbek is.

Ha nem ilyet akarsz, keress egy tisztességes termelőt,tőle vásárolj. Előtte csekkold le a helyet, hogy milyen körülmények között gyárt, füstöl, stb. Láttam már néhány rémisztőt. A nem megfelelő technológiával, higiéniával, és nem utolsó sorban nem megfelelő húsból gyártott kolbász (különösen a füstölt) ÉLETVESZÉLYES lehet. Akkor már inkább az ellenőrzött nagyüzemi.

Vigyázni a gyanúsan olcsó házikolbászokkal, ismét divat a döghasznosítás!!

2011. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 doboszoli ***** válasza:

Még egy variáció:

Télen tölts magadnak, mindig van húsakció, kilónként egy százasért megfüstölik, és ha megszikkad, irány a fagyasztó.

Fél évig biztosan el van minőségromlás nélkül.

Ha emellett döntesz, szívesen segítek mindenben.

2011. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hmm...érdekesen hangzik amit mondasz de szerintem egyelőre nem vágnék bele ilyenbe... Pécsi vásárcsarnokban egyébként ismertek megbízható termelőt? Csak mert én nem tudom hogyan járhatnék ennek utána. Nem néznek ott hülyének, ha megkérdezem az eladót, hogy tessék mondani mit rakott a kolbászaiba?
2011. júl. 27. 16:44
 4/10 doboszoli ***** válasza:

Úgysem mondja meg.

Egyébként a kolbász készítés (az eszközökön felül) nem igényel nagyobb felkészültséget mint a fasírt, vagy a töltött káposzta. Na jó, egy kicsivel.

De mondom, segítek a fűszerezésben is, meg a módszerben is.

Soha többé nem veszel kolbászt. Már csak az ára miatt:

hús ár+200 Ft,+ füstölés, a minőségéről nem is beszélve.

2011. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja de húsdarálót is be kell szerezni. És mekkora ennek a folyamatnak a helyigénye? Véghez lehet ezt vinni egy átlagos méretű konyhában?
2011. júl. 27. 21:30
 6/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Húsdarálót? Daráltasd le a hentessel, és megoldva. Ne darált húst vegyél, hanem a kiválasztott anyagot darálja le a szemed előtt. Benne van az árban.

Helyigény? Amíg nem voltak divatban a fűtött garázsok, számtalan 200 kiló feletti disznót dolgoztunk fel a konyhában. Este a vacsorára nyoma sem volt annak, hogy bármi véres erőszakosság történt a sertéstársadalom kiváló tagjával.

Különösen a kolbásznál nem feltétel a túl nagy hely. Mondjuk a hurka már macerásabb.

Vágj bele bátran, hálás leszel érte.

2011. júl. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De olyan szerkentyű viszont kell, amivel bele lehet tölteni a húst a bélbe, nem? Mennyibe kerül egyébként egy ilyen kolbászbél? Tudom, hogy van műbél, meg állati eredetű is, azt hallottam az utóbbi sokkal jobb, mert a műbelet - ha véletlenül megeszed- nem igazán tudod megemészteni. Egy olyan kolbász töltő cucc az mennyibe kerül kb.?
2011. júl. 28. 09:22
 8/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Sertés vékonybelet vegyél,(természetes bél), 300-400 forint 10 méter. Erre majd alkalomadtán visszatérünk. Ára benne van a +200 forintban, amit írtam.

Töltőt elsőre érdemesebb kölcsönkérni, némi kóstoló fejében.

Ha rá tudod szánni, 10 ezer alatt vehetsz használhatót, ami ilyen mennyiségekhez elegendő. Ha veszel, később lehet gondolkodni a hurka készítésén is, az sem ördöngősség. Fillérekből lehet kiváló árut készíteni a családnak.

2011. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, szívesen belevágnék. Nem tudja valaki esetleg, hogy Pécs közelében van-e aki megfüstöli a húst?
2011. júl. 28. 15:37
 10/10 doboszoli ***** válasza:

Ezt már a Te dolgod megkeresni, de miért éppen Pécs környékén ne lenne, mikor mindenhol van.

Mondom, ha kell szívesen segítek, akár nyilvánosan, akár privátban.

2011. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!