Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Városban élő madarak közül...

Városban élő madarak közül melyik ehető?

Figyelt kérdés
Galamb, varjú, rigó, veréb... melyik alkalmas emberi fogyasztásra?
2011. júl. 28. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
téged megsütött a nap!?
2011. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Mi van, éhezel?
2011. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha már ez is kiveri a biztosítékot, akkor még jó, hogy nem írtam hozzá a következő kérdést is: kopasztás után, vagy előtt kell kibelezni? Na de hagyjuk ezt, tényleg kíváncsi vagyok melyiket lehet megenni, nem megbotránkoztatás céljával tettem fel a kérdést.
2011. júl. 28. 20:40
 4/23 anonim válasza:
100%
Nem ajánlatos egyiket sem fogyasztani... de ha netre van pénzed akkor biztos kajára is :)
2011. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Arról sincs szó, hogy éheznék, csak egyszerűen érdekel. Ez van, ilyen dolgok foglalkoztatnak.
2011. júl. 28. 20:42
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Mind alkalmas végülis, persze nem nyersen.

A veréb az egy marék csont, a rigó hasonló.

A galambon már lennem it enni, de amit a városban fogsz az biztos nem lesz túl egészséges, mivel kenyérrel etetik őket sokszor, ami jó dolog, mert kinyírja a bélflórájukat és olyat fosnak tőle h ihaj ( a ráérő kenyérdobáló nyugdíjasokkal szívesen mosatnám a köztéri szobrokat).

A varjak közül a kirepülés előtt álló fészekaljat gyakran fogyasztották, mivel garantáltan fiatal hús, de ha a városban épp elkapsz egyet, akkor lehet, hogy ítéletnapig is főzheted mert nem ritka a 80-100 éves varjó sem.


Jó étvágyat.

2011. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
62%

Galambot eheted nyugodtan, az nagyon finom.

Varjú sem biztos hogy rossz de az csak télen van. Meg gondolom nehéz is elkapni. A veréb meg szerintem kicsi, hogy megérje fogdosni őket.

De a galambnak semmihez nem hasonlítható íze van.

2011. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Vannak végre hasznos válaszok is, köszönöm!
2011. júl. 28. 20:45
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Nekem valahol van (bár régen került a kezembe) egy szakácskönyv, amiben van recept 12 db veréb*fő.


A fiatal galambból van a legjobb erőleves (valamikor kórházak szerződtek tenyésztőkkel ennek felvásárlására).

2011. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Mivel a vetési varjú, az összes rigófaj, mindkét verébfaj is védett, nem szabad elpusztítani egyet sem, mert az törvénybe ütköző cselekedet lenne, súlyos büntetéssel járna.

És nem is az a lényeg, hogy mennyire szabályszegő, hanem, hogy lelkileg mennyire gonosz dolog.

2011. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!