Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Városban élő madarak közül...

Városban élő madarak közül melyik ehető?

Figyelt kérdés
Galamb, varjú, rigó, veréb... melyik alkalmas emberi fogyasztásra?
2011. júl. 28. 20:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ennek a 80-100 éves élettartamnak, amit az egyik válaszoló említett, utánanéztem, de sehol sem írtak ennyit? 20:42, 84%, te hol olvastad ezt?
2011. júl. 28. 20:50
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Galambot szoktak enni.Ismerek egy családot akik csak azért tartanak galambokat,hogy megegyék.....

Azt mondja az illetö anyuka "csak kitekerem a nyakát megpuclni és megsütik.Mindenkinek 1-1"

Öszinte legyek nem tudnám bántani ,de ha ráhozná a sors.....

Szerintem a rigó veréb túl pici ahoz,hogy megpucolva fogyasztható legyen.Kivéve a macskát.. :)

2011. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Én csupán az iránt érdeklődtem, hogy van-e káros hatása a szervezetemre, ha megeszem, nem az iránt, hogy jogilag/lelkileg mik a következményei.
2011. júl. 28. 20:51
 14/23 anonim válasza:
100%
A galamb finom,azt már ettem,de szerintem a többi szárnyas is hasonló.Szinte ugyanazt eszik mind,és egyforma lehet az ízük.A belezést pedig koppasztás,pörkölés,alapos átmosás után végzik.Azért nem előtte mert nehogy a húsra ragadjon a toklász.
2011. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mi is ettünk már galambot(saját galamb) de városi galambot szigorúan tilos,mert azok rengeteg betegséget okozhatnak.Nem hiába tilos etetni is őket..(csak hát sokan nem is fogják fel ép ésszel)
2011. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20:42 80% vagyok. A galambokról és a varjakról szóló információ is a vadgazdaságtan oktatómtól származik, aki szakmailag igencsak korrekt (elméleti és gyakorlati téren) kb. 2 éve hangzott el az egyik óráján
2011. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azért is néztem utána, mert mindig is lenyűgözött az ilyen hosszú élettartam, és azonnal megakadt a szeme azon, hogy 80-100 éves példány is lehet. Gondoltam, utána is nézek azonnal, csak sem a Wikipédia, sem más oldalak nem írtak 40-nél többet. De ha neked szakember mondta, akkor végül is elhihetem.
2011. júl. 28. 21:01
 18/23 A kérdező kommentje:
*szemem
2011. júl. 28. 21:01
 19/23 anonim ***** válasza:
37%
Az nem igaz hogy a kenyérrel etetett galambok attól betegek lesznek! És az is elemi ismeret hogy minden madár hígat ereszt ugyanis azt tudni kell hogy a madarak nem vízelnek ezért a folyadékot a széklettel űrítik ki!
2011. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ennek is két oldala van.

Nem ritkán kapnak el csempészt, aki döglött énekesmadarakat vinne át a határon, pl. francia éttermeknek, ott ínyencfalatnak számít.

Elsősorban a pacsirta.

A galamb is ehető, de városi tavaknál nem ritka a vadkacsa sem.


A másik oldala, hogy ezeknek az állatoknak, főleg a nagyszámú kolóniákban élő galamboknak ezer betegsége van, a leprától a bélférgességig, de szinte mind tetves, ami megint csak terjeszti egyik madárról a másikra a szupernél szuperebb nyavalyákat.


Tehát én megenném a galambot is, a vadkacsát is, ha tudom, hogy tenyésztett. De a városban szabadon rohangáló állatok közül nem ennék meg egyet sem.


Még egy vadonélőt csak-csak...

2011. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!