Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen tea-füvet tudok én is...

Milyen tea-füvet tudok én is itthon megcsinálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy amit én is le tudok szárítani, könnyen be lehet szerezni a természetből.

Azért kellene, mert szeptemberben újra megyek kollégiumba és kegyetlenül rossz a víz minősége, ezért ha épp nincs erőm a 3.-ra felvinni az ásványvizet, akkor teát szoktam inni, de az már nagyon sokba kerül.


Olyasmire gondoltam, mint pl nekünk van citromfű... vagy amit az erdőből össze tudok szedni gyógynövényeket.


2011. aug. 5. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Citromfű az jó, csak vigyázz, mert elálmosodsz tőle :) É mentateát szoktam még inni. Egyébként fekete teát lehet venni nagyobb kiszerelésben is áruházakban, és az elég sokáig kitart :)
2011. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A csipkebogyó könnyen gyűjthető, csak kicsit macerás a teává alakítása - de megéri(azt mikor hazaviszed, akkor kesztyűt húzol, félbevágod, és az apró szúrós gyapjú-szerű belsőrészét egy kiskanállal vagy késsel nagyjából kiszeded, utána a gyümölcshúst sütőben szárítod).

Ha tudsz szerezni 1-2 tő mentát, akkor jövőre már nagyon sok fog teremni a kertedben, és nagyon jó teának.

2011. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs erőd felvinni 3.-ra az ásványvizet?????

Bocs, de nem drágább a teafilter, mint az ásványvíz.

2011. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A csalán , hárs és a kamilla lehet még egyszerübb
2011. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mióta olyan drága? Nem ilyen dobozolt, filteres szarokat kell venni. Vannak ilyen kilós zsákok, earl grey pl. max egy ezres és egy évre elég.
2011. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem magyarázkodni jöttem fel az oldalra, de ezek szerint mégis kell :)

Szóval a legközelebbi bolt, ahol elfogadható áron (egy koleszosnak) lehet venni az élelmiszereket fél órányira van. Onnan elvinni egy karton ásványvizet + fel a 3.-ra. Nem a legjobb dolog amit el tudok képzelni órák után.

És aki volt koleszos nagyon jól tudja, hogy mindenki ott spórol ahol csak tud. Én egy évig ittam azt a csapvizet, amitől mások szó szerint ükölődtek fogmosáskor, de nem panaszkodtam.


Egyrészt azért akarom magam csinálni, mert sokat járok a természetbe és ha én csinálom, mégis más, mintha levenném a polcról. Őszintén szólva nem is láttam még olyan nagy kiszerelésben teát. Hol lehet venni?

2011. aug. 5. 18:37
 7/17 anonim ***** válasza:
cickafark, hársvirág, kamilla
2011. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hársról már sajnos lekéstél, cickafark van, kamilla is itt-ott, csalán is van még. Ami nemsokára jön, az a kukoricabajusz, ez is gyógyhatású. Szedhetsz még rózsasziromot (kertben nyíló bordó rózsa, annak a szirmát)- fekete vagy zöld teával keverve, citrommal és mézzel nagyon finom.

Gyümölcsteát is készíthetsz magadnak aszalt gyümölcsökből, kandírozott gyümölcshéjból (igen, azokból, amiket magukban is eszünk, vagy sütikbe rakunk), dobhatsz bele fűszereket is (fahéj, csillagánizs...).

Szintén lekésted, de jövőre szedhetsz bodza-és akác virágot is teának, nagyon finom mindkettő.

2011. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

De jó, akkor tehetek bele szegfűszeget is akár és fahéjat?

Bio boltban dolgozok eladóként, onnan jött az ötlet, hogy teát szeretnék, de ott rettentő drága.

100 g 900-1200 Ft.

És látom, hogy van benne narancs és citromhéj ill. csipkebogyó is.

2011. aug. 5. 19:17
 10/17 A kérdező kommentje:
Cickafark az az erős illatú kb tenyérnyi nagyságú virág?
2011. aug. 5. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!