Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen tea-füvet tudok én is...

Milyen tea-füvet tudok én is itthon megcsinálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy amit én is le tudok szárítani, könnyen be lehet szerezni a természetből.

Azért kellene, mert szeptemberben újra megyek kollégiumba és kegyetlenül rossz a víz minősége, ezért ha épp nincs erőm a 3.-ra felvinni az ásványvizet, akkor teát szoktam inni, de az már nagyon sokba kerül.


Olyasmire gondoltam, mint pl nekünk van citromfű... vagy amit az erdőből össze tudok szedni gyógynövényeket.


2011. aug. 5. 17:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igen, tehetsz bele :) de 1 bőven elég, az is elég intenzív ízt ad.

A cickafark az ez: [link]

Én eddig nem láttam tenyérnyi virágzattal rendelkezőt, de lehet, hogy másfelé akkora terem :) Kicsit kesernyés az íze, de én megszerettem.

2011. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
ja és igen, erős illata van a cickafarknak
2011. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én vagyok a cickafarkos-kamillás-hársvirágos


19:25-ösnek: a vadról beszélünk mi,amit pedig a kertekben ültetnek sárga virágú, tenyérnyi ernyői vannak és megnő min. 1 méter magasra


de szerintem csak a vad alkalmas teakészítésre

2011. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Jaaa értem :)

Nekünk a kertünkben van olyan nagy tenyérnyi.

[link]


És milyen állapotban kell szedni? Ilyen sárga vagy amikor még fehér a virága? Merre találom?

2011. aug. 5. 19:39
 15/17 anonim ***** válasza:

Cickafarkot én a helyedben nem innám, túl sok hatóanyag van benne, mások is inkább kúraszerűen használják. Arról nem is beszélve, hogy ha lány vagy, és esetleg fogamzásgátlót szedsz, akkor a rengeteg ösztrogén miatt hatástalanítja a fog.gátlót :)

A többi ötlet amúgy jó :)

2011. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
csipkebogyó, menta (fodormenta, borsmenta), citromfű, csalán, cickafark (inkább csak gyógyteának, ne mindennapi fogyasztásra), málnalevél (szintén gyógytea), kamilla, levendula, cseresznyeszár (sajna ehhez már késő van), gyümölcstea (szárítasz gyümölcsöket, almát, csipkebogyót mindenképp érdemes beletenni)
2011. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
hogy tudok gyümölcsöt szárítani? Ilyen kicsi, valamivel nagyobb, mint egy dió- almák jók erre? Úgy is finom lesz?
2011. aug. 6. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!