Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hányszor kell megnyomni egy...

Hányszor kell megnyomni egy szódagép gombját, hogy egy ásványvíznek megfelelő szénsav mennyiség legyen a vízben?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam másképp megfogalmazni a kérdést, de remélem érthető. Van egy szódagépem, ehhez egy palack, és egy literes műanyag flakon. Megtöltöm vízzel, és elvileg csak annyi lenne, hogy néhányszor megnyomom a tetején a műanyag gombot, ezzel engedve a vízbe a co2-t. Megnyomtam vagy 20x, de még mindig alig van benne szénsav. Hosszabb ideig kell nyomni, vagy esetleg még többször? Nem akarom, hogy esetleg túl sokat engedjek bele, most használok először ilyet. Ha kérhetem olyanok írjanak elsősorban, akiknek van tapasztalatuk benne. Köszönöm, előre is!
2011. aug. 15. 10:05
 1/5 anonim válasza:
0%
bolondnyák vagy
2011. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk nincs otthon ilyen,de a volt munkahelyemen igen.Ott volt rajta több gomb,ha a pirosat nyomtam akkor nem volt hideg,ha a kéket akkor hideg volt,ha a hópihe jelet akkor jéghideg.Ugyanígy volt a szénsav erőssége is,6 állás volt rajta,6 buborék jellel.A 6 volt a legerősebb.Kiválasztottam hogy mennyire hideget akarok inni,és közvetlen utána kellett nyomni a buborékos gombot.A 6-os jó erős volt,én azt imádtam nagyon.Sorrend:

1.pohár betesz

2.hőmérsékletet kiválaszt

3.buborék erősség kiválaszt

kb.5 másodperc,és jön a szóda.

2011. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hosszan, kitapasztalod.
2011. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Másodiknak: nem-nem, ez ilyen egyszerű masina, van a co2 palack, amiből a vízbe engeded a szénsavat, ennyi. Most már 40 megnyomásnál tartok, és még mindig csak enyhén savas...
2011. aug. 15. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Soha sem értettem mi értelme ilyent venni amikor 80 ft 1,5 l ásványvíz.
2012. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!