Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A saját magad által termesztet...

A saját magad által termesztett gyümölcsökben több a vitamin, mint a boltiban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ma már szinte az összes paraszt vegyszerezi a gyümölcsöket, hogy szebb és több legyen, viszont emiatt a vitamintartalmuk nagyon megfogyatkozott. Szóval én úgy gondolom, hogy ha te termesztesz gyümölcsöket, abban meglesz az a vitamin amihez régen hozzá lehetett jutni. Szerintetek?
2011. aug. 21. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:

meg.

a boltban is megvan, de csak akkor, ha akkor veszed pl. az epret a boltban, amikor megvan az érési ideje.

15/L

2011. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem több benne a vitamin, hanem nincs agyonvegyszerezve. Legalábbis te tudod, hogy mennyire vegyszerezed.

Én inkább eszek kisebb, és kukacosabb gyümölcsöket, mint az agyon génkezelt mű gyümölcsöket.

2011. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kit értesz paraszt alatt ??? a mezőgazdasági termékek termesztésével foglalkozó egyéni gazdálkodót, őstermelőt?

ismerősi körünkben több kertészmérnök foglalkozik egyéni gazdálkodóként alma és őszibaracktermesztéssel-értékesítéssel.és az okos, szakértő növényvédelemnek semmi köze a termés vitamintartalmához.

2011. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem.

A kettőnek nincs köze egymáshoz.

Amiről te beszélsz, az a bio gyümölcs, tized annyi vegyszerrel állítják elő, és tízszer annyiba kerül.

2011. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

17:02

"a mezőgazdasági termékek termesztésével foglalkozó egyéni gazdálkodót"


Hát mondhatjuk így is :)

De akkor miért van az mégis, hogy az évszázadok alatt tizedére csökkent a gyümölcsök tápanyagtartalma?? Ha nem a vegyszerezés, akkor a rosszabb minőségű talaj, műtrágyázás? Másra nem tudok már gondolni.

2011. aug. 22. 08:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha Te többszáz évre vetíted vissza, honnan tudod, hogy akkor milyen volt a gyümölcsök tápanyagtartalma.

nincs viszonyítási alap.úgy is divat, szóval fogjuk rá a globális felmelegedésre...:))

egyébiránt a paraszt kifejezés zavart, mert, ma már sajnos

pejoratív értelme van, pedig tisztességes, hozzáértő ,földműveléssel,mezőgazdasági termeléssel,állattartással foglalkozó emberekről van szó.

ne feledjük, milyen értékes a " józan paraszti ész"

üdv.

2011. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a köcsögnek is lehet pejoratív értelme, meg nem is :)
2011. aug. 22. 09:08
 8/10 anonim ***** válasza:
jjja, hát, akkor inkább paraszt, mint köcsög....:))
2011. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" miért van az mégis, hogy az évszázadok alatt tizedére csökkent "

1 még 30 évre visszamenőleg sem tudnál adatokat keresni a vitamintartalomról, nem több száz...!

2 Ha van ilyen jelenség, akkor feltételezhetően a génmanipulációra vezethető vissza. Az ugyanis olyan irányban (is) változik, hogy minél nagyobb legyen a terméshozam, és ezt zöldségeknél, gyümölcsöknél a nagyobb kötött víz tartalommal érik el, ami értelem szerűen a többi anyag rovására érik el.

Hozzáteszem a gyümölcsökben többnyire vízben oldódó vitaminok vannak, szóval a vitamin szempontjából a több víz nem biztos, hogy rosszabb. Pl. az ásványi anyagok már egészen más dolog!


Erről viszont legkevésbé a "paraszt" tehet, amíg ugyanis a nem eu-s termékeit nem veszi át senki, vagy ha el tudja adni, csak veszteséggel, addig a világon mindenütt ilyet fognak termeszteni, ill. a helyzet egyre rosszabb lesz.


Ami emiatt okolható, az a Föld termőföld készletének a drámai csökkenése, és elhasználódása, ill. a jóléti társadalmak elképesztően megnövekedett igényének a kielégítése.

2011. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg igen. Én csak azt tudom, hogy tavaly karácsony előtt vettem egy narancsot a lidl-ben és most is az asztalomon van, külsőleg ugyanolyan tökéletesnek látszik mint ahogyan megvettem. Jó lenne tudni, hogy mivel kezelik, mert talán magamon is alkalmaznám öregedés ellen ;)
2011. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!