Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A bio édességek tényleg...

A bio édességek tényleg ugyanúgy (vagy mégjobban) hízlalnak mint a rendes bolti csokik? Akkor miért éri meg drágábban megvenni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert bio-gazdaságban nevelkedett, bio takarmányt evő, bio boci tejéből készült a bio tejcsokoládé:-) Csupán ezért kerül sokkal több pénzbe.
2009. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valami "bio" szabvány szerint előállított élelmiszer, a kalóriatartalomhoz semmi köze.
2009. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És még egy kontra: azt mondják a szakértők (én ezt csak részben tapasztaltam), hogy a bioélelmiszerekből egy kisebb adag is jobban laktat, mint egy nagyobb adag a "hagyományosból", mivel erőteljesebb az íze. (Egyszer-kétszer vettem biogyümölcsöt és -zöldséget, a sárgarépánál és az almánál ez tényleg igaz volt, egyébként soha az életben nem kóstoltam még ennyire finom almát.)
2009. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A bio valószínűleg teljes értékű élelmiszer, nemigen van benne állományjavító térfogatnövelő stb. vagyis nincs "felfújva" nem a levegőt a vizet és a savót veszed meg.A termelése sokkal drágább, egyrészt rengeteg előírásnak, ellenőrzésnek kell megfelelni, másrészt nincs vegyszer, műtrágya, génmanipulálás, így természetesen kisebb a terméshozam, és többa veszteség (kártevők).

A feldolgozásnál pedig nem tudnak hozzáadni olyasmit, ami csak a térfogatot növeli, így olcsóbbá tenné fajlagosan.

Nem a light az egészséges ám! Az az egészséges, ami kevéssé manipulált, és jókor fogyasztod.

cSAK AZ HÍZLAL, AMIBŐL TÚL SOKAT ESZEL.

Szerintem a biokaja akkor is kevésbé hízlal, ha nagyobb a kalóriatartalma, mert a nem bioban esetleg lévő mérgek, festékek, adalékok, édesítők jobban megkötik azt a kis zsírt, mint a tiszta étel fogyasztása után.

Legalábbis régen, míg a kertből ettünk, nem voltunk narancsbőrök, most meg már a tizenkét évesnek is van.

2009. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bio édességet nem feltétlenül érdemes drágábban megvenni.

Nem minden bio amire ráírják. Évekig dolgoztam a legnagyobb magyar bio cégnél, és láttam érdekes dolgokat. pl. a "bio" tejcsokis mogyoróhoz nem bio mogyorót használtak sokáig. A csokis buláta/mazsola stb. fényezéséhez is nem bio anyagot használnak. Amikor jött az ellenőrzés, akkor ment a dugdosás.

Egyébként szerintem ugyanannyira hizlalnak.

2009. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. ápr. 17. 18:59
 7/7 anonim válasza:
29%
tényleg csak azért drágább, mert BIO!
2009. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!