Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen édesítőszerek vannak,...

Milyen édesítőszerek vannak, amelyeknek nincs savanykás-kesernyés utóízük?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak a xilit vált be, én minden édesítőszernek érzem a "mű-ízét" :D
2011. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Fogyózol?? Mert ha igen, ajánlom a mézet, cukrot,kisebb mennyiségben, ugyanis az édesítőszer rákkeltő.

Vagy ha cukorbetegség vagy más probléma miatt nem ehetsz cukrosat, ne vedd magadra az elgő két mondtatot. Akkor szerintem a Süssina az, ami tűrhető, csak eléggé drága.

2011. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorom óta cukorbeteg vagyok,és tapasztalatom szerint a ciklamát és szacharinát alapú édesítőszerek a legjobb ízűek.Nem azt mondom hogy tökéletes cukorízűek,de aránylag jók.Aszpartám alapút kerüld,igaz hogy szinte semmi mellékíze,de az utóbbi időben nagyon sok minden kering róla,igaz nem bizonyított,de nem zörög a haraszt..
2011. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sosem értettem ezt a dumát, hogy az édesítőszer rákkeltő, ne fogyaszd, KIVÉVE ha cukorbeteg vagy, mert akkor eheted nyugodtan. WTF? nyilvánvalóan megvizsgálták, mit hoznak forgalomba, rá van írva, mennyi a napi maximális adag, ami hosszú távon sem okozhat kárt benned. hiszen valaki a cukorbetegsége miatt rákényszerül, hogy ilyesmit fogyasszon és él vele, mégsem lesz előbb agydaganata, mint Pistikének, aki napi 1 liter energiaitalt ledönt...


mesterséges édesítők közül én is a szacharinát alapú, fruktózzal kevert édesítőt tudom ajánlani íze alapján, a természetes édesítők közül pedig a xilit az abszolút befutó.

2011. aug. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Édesgyökér.
2011. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Stevia
2011. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!