Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az édesitőszerek tényleg...

Az édesitőszerek tényleg növelik a cukrot?!

Figyelt kérdés
Tippeket ne irjatok..van aki 100%-ra tudja?
2010. ápr. 29. 09:58
 1/8 anonim válasza:
51%

Nem. Viszont a gyomrod nagyon tönkreteszi.

Cukorbeteg barátom volt 1 évig, szóval én is 1 évig édesítőszeren éltem, cukor nélkül. Azóta nagyon odavan a gyomrom, sok a gyomorsavam, stb.

2010. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igennel vagy nemmel nem tudok válaszolni, de azt tudom, hogy édesítőből sem lehet korlátlanul fogyasztani a cukorbetegeknek (az u.tesóm az), ezért gondolom, igen.
2010. ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis!Szerinted a cukrosok miért isznak esznek édesítővel mindent???
2010. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, mivel cukorbeteg nekem is a barátom!! De most olvastam valahol, h valaki azt irta...És azért kérdeztem rá, mert én sem hallottam még sehol!
2010. ápr. 29. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, az édesítőszerek nem emelik a vércukor szintet!

(Ha a kérdés a vércukor szintre vonatkozik)

Az egyszerű cukrok felszívódnak és közvetlenül emelik a vércukorszintet, az összetett cukrokat és a keményítőt pedig egyszerű cukrokká bontja a szervezetünk és ezek az egyszerű cukrok emelik a vércukorszintet.

A mesterséges édesítőszerek nem szívódnak fel. Többségük a javasolt adagnál nagyobb dózisban hasmenést okoz, mivel a szervezet igyekszik megszabadulni tőle.

A diabetikus készítményeken például ezért tüntetik fel a szorbit-tartalmat, hogy az ajánlott napi bevitelt ne lépd túl.

2010. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg, lenyomja a vércukorszintet, persze egézséges embernél - éppen ezért nem is túl jó a használata. Cukorbetegnél nincs ilyen hatása, mivel ott a szabályzás eleve nem működik.
2010. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az igazság:

[link]


Lásd "Cukorpótlók" rész 3. bekezdés, sajnos nem engedi bemásolni.


És még egy érdekesség:


[link]

2010. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon egészségtelen, ez biztos! használj inkább sztívia kivonatot, vagy port, az természetes édesítő és nagyon kevés elég belőle. vagy agavé szirupot, bár az nagyon drága és kevés.
2010. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!