Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy eszitek a szőlőt?

Hogy eszitek a szőlőt?

Figyelt kérdés
Én mindig szétnyitom és kiszedem belőle a magokat. Van aki még így csinálja mint én? Vagy ti megrágjátok vagy egyben lenyelitek?
2011. szept. 8. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó gyorsan!
2011. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Ezt a magvadászosdit soha nem értettem. A számban amikor szétnyomom a szőlőszemet simán el tudom különíteni a magokat, és lenyelem őket, majd rendesen megrágom a maradékot, és lenyelem azt is.


Dinnyénél dettó. Dinnye magnál ráadásul még szájban szortírozni se nagyon kell, mert nem gond ha az ember elrág párat. (nincs keserű rossz íze, vagy ilyesmi)


Képtelen vagyok felfogni, hogy evés előtt miért jó kézzel széttrancsírozni egy gyümölcsöt pár ártalmatlan mag miatt. Egyrészt a kezünk is tiszta ragadós lesz, másrészt meg a gyümölcs se lesz utána olyan frissen ropogós a szájban.

2011. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami lemegy, lemegy, ami nem azt kiköpöm. Nem minden szőlőnek van nagy magja.
2011. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a magja, akkor gondolkodás nélkül lenyelem, ha nagyobb, akkor néha kiköpöm egy erre a célra előkészített tálkába.
2011. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Legtöbbször kiköpöm, de vendégségben soha nem köpném ki, meg a mhelyemen sem.
2011. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Kézzel szoktam a legtöbb esetben.
2011. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarnak a magok.

A következőképpen szőlőzöm: lyukas felével a torkom felé bekapom, majd a nyelvemmel a szájpadlásomhoz szorítom, melynek következtében a magok kis lé társaságában lemennek, a maradékot összerágom és utánaküldöm :)

2011. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
késsel, villával. néha sózom, borsozom vagy ízlé szerint megszórom pirospaprikával. de a fokhagymával való bedörzsölés is sokat emel az ízén
2011. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szoktam kiszedegetni belőle a magokat, de nem is rágom őket szét, hanem egyben lenyelem. :)
2011. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Zsíros kenyérrel is nagyon finom!!!!
2011. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!