Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A banán csücskét megszoktad...

A banán csücskét megszoktad enni? (hámozás után)

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 20:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Héján kívül az egész banánt megeszem.
2011. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az alsót én sem eszem meg, ott valami kemény izé...mint kiderült a magja van.
2011. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
:)
2011. szept. 10. 20:32
 14/19 anonim ***** válasza:
Ti milyen banánt szoktatok enni? :D én még ott semmilyen magot nem találtam 30 év alatt :D
2011. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Az a "kis csücsök", az kérlek a banán egyetlen szem magja...


Eredetileg az "ősi" vad banán tele volt ilyen apró magokkal,ami rontotta az élvezeti értékét.Így a mai "közismert" banán már egy hosszas nemesítési munka eredménye, ahol az volt a cél, hogy leredukálják a magok számát (vagyis minél kevesebb mag legyen benne).


A mai banán egy nemesített, ún. poliploida,ami már csak egyetlen magot tartalmaz ott, a "csücsökben".


És, hogy a kérdésre is válaszoljak: én nem szoktam megenni:)


Egy Agrármérnök:)

2011. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai nemesített kereskedelemben kapható banánok triploid változatok teljesen magnélküliek, ezért magról nem is lehet szaporítani.

Nem tudom még mindig, hogy ti milyen fajtájú banánt vesztek, javaslom a Cavendisht, mert az tökéletesen magnélküli.

Legyen szíves.. valaki mutasson már egy banánmagot egy banánban...


...egy zöldség-gyümölcs technológus

2011. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Nos, nem ismerem a banánfajtákat, de én fordítva szoktam hámozni (nem az aljától, hanem a tetejétől kezdve), úgyhogy nem "nyomom szét" a "csücsköt",hanem teljesen leveszem a banán héját, aztán a gyümölcshús legvégét leválasztom, és tisztán láthatóan ott van benne egyetlen szem szürkés mag, ami leginkább egy vékony köménymagra hasonlít.


Én erről kb. 2005 környékén tanultam,könnyen meglehet, hogy azóta változott a nemesítés és már teljesen más fajták vannak forgalomban.


(Az előző voltam)

2011. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem tom, de a belsejében én mindig látok ilyen apró magszerű dolgokat, azok egyébként mik, ha nem magok?:D a tetején meg nem tom hogy mag lenne e, mindenesetre vmi puhább szerkezetű vmi bújik meg ottan, amit nem eszek meg:)
2011. szept. 18. 11:20
 19/19 anonim ***** válasza:

Nemtom.. próbáld meg elültetni.. hátha kikel belőle valami.. (ha nem akkor se keseredj el, mert az nem a véletlen műve :D)

Vannak olyan banánfajták amelyek valóban tartalmaznak magokat, amelyeket elültetve kifejlődik a növény, termést is hoz, azonban az nem az a fajta lesz amit a boltba megveszel.

2011. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!