Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg főzni kell a műzlit?

Tényleg főzni kell a műzlit?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy vannak mérgező anyagok is benne és ezért kell főzni. Tényleg így van? Mennyi ideig és tejben vagy vízben kell főzni?
2011. szept. 11. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ja, és hagynák, hogy így forgalomba kerüljön...valamivel kevered, vagy félrehallottad.
2011. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te a zabkására gondolsz

azt se kötelező főzni, de van aki felfőzi kásának

tejben és vízben is lehet akkor olyan állagú lesz mint a tejberizs ízlés szeirnt vaniliáscukor, kristálycukor, fahéj, méz, édesítő, magvak, kókszreszelék, különféle gyümölcsök, aszalt gyümölcsök, magvak, joghurt, kefírrel szoktuk(ták) enni

2011. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Kb 30 éve,amikor még nálunk ismeretlen fogalom volt a műzli,Németországból kaptam egy dobozzal,mondták,hogy csak tejbe belekeverem és kész.Na.Hát,én megpróbáltam,ehetetlennek nyersnek és rágósnak találtam.Akkor,gondoltam,kéne áztatni.Este megkevertem,reggelig állt.Kóstolás:rosszabb,mint amit valaha elképzeltem.Akkor arra gondoltam,h..-k ezek a németek,nem gondoltak rá,hogy meg kéne főzni.Na majd én.Hááát...Aztán meg arra gondoltam,hogy ez tuti,hogy madáreledel,és otthon jót röhögnek rajtam,hogy én meg biztos megeszem.Na,ezt már nem,menjen a galamboknak,gondoltam.Kiraktam az ablakpárkányra,a galambok is csak nézegették,szépen elfújta a szél.Telt-múlt az idő,úgy 15 év,és szépen lassan a mi kultúránkba is beépült a műzli-evés,hogy-hogynem ma már nem tartom ehetetlennek,de azért én nem tejbe keverem,hanem joghurtba,és mindig teszek hozzá friss gyümölcsöt vagy lekvárt vagy mézet.És semmi mérgező nincs benne.
2011. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Ideális esetben. Szerinted mi nem mérgező manapság?
2011. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem igazan azert mert mergezo, de tejben aztatas helyett meg is lehet fozni(vizben) es olyan lesz mint a kasa:) en szemely szerint nagyon szeretem, de nem hinnem hozetlenul karosabb lenne mint barmi mas:)
2014. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!