Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pickwick teák mennyire igazi...

Pickwick teák mennyire igazi teák? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szeretek teázni, és a teázókban kapható teafüvek elég drágák, de finomabbak is. Ma reggel ittam egy pickwicket és látom rá van írva, hogy real fruit, meg 100% natural. Megnézem mi van benne. Ezt látom: Tea, természetes aromák eperdarabok (0,8%). Egyébként eper tea volt:)


Mit takar a tea összetevő? E felett nem tudok nepirendre térni, de lehet én vagyok ennyire buta.


A Gárdonyi teaház márkájú, szintén filteres teák (amik szintén drágák) rendes teák, vagy azok is "instant" teák?


2011. szept. 14. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
hát ha már felhoztad az eper teát, akkor tisztázzuk, hogy a gyümölcsteák valójában, a szó eredeti értelmében nem is teák
2011. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

A tea meghatározása: a tea név egyrészt a tea cserjét jelöli, másrészt a cserje leveleiből készült italt és ide tartozik a gyógynövények főzete is. A tea nevű ital a Camellia sinensis és a Camellia assamica cserje forró vízbe áztatott szárított leveleiből vagy rügyeiből készülő főzet. Teának (plantateának) nevezzük ezen kívül a tealeveleket nem tartalmazó, más szárított növények, továbbá gyógynövények, fűszerek vagy gyümölcsök főzetét is.

A termesztési helye és szárítási módja szerint a teafélék íze nagymértékben eltér. Indiában vagy Oroszországban a fekete vagy a vörös, Kínában a zöld vagy Sri Lankán (volt Ceylon) a fehér tea az aromák sokféleségét képviselik. A tealeveleket nem azonos módon gyűjtik be, szárítják és préselik egyik helyen sem. Például egyes tajvani, kínai teafajták későbbi begyűjtésűek, és hosszabb az érlelési idejük. A főzetük gyümölcsösebb ízű és sötétebb színű, mint a többi teáé. Továbbá az egész tealevelekből készült tea teljesen más illatú, mint az összezúzott teafűé. Az egész tealevleek szándékos összezúzásával előállított teákat narancs(?) pekkóteának hívják. A gyakran porszerű teát tartalmazó tasakos teák kevésbé aromásak.

2011. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez így már okés.
2011. szept. 14. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólóval, egyben csodálom pozitív gondolkodásmódját és pozitív szemléletét: ("Továbbá az egész tealevelekből készült tea teljesen más illatú, mint az összezúzott teafűé.")

Én a szálas teákat szeretem, és a filteres teáról az a véleményem, hogy a vagon aljáról összesöpört törmeléket és szemetet teszik láthatatlanná a befilterezéssel. [Munkahelyemen a kollégáim gyakran filteres teát vetetnek velem védőitalként, és egy-két filtert kibontva és nagyítóval megvizsgálva gyakran találtam benne idegen anyagokat is... ]

(És kávét sem veszek soha daráltat...)

2011. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!