Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet jó dödöllét enni Bp-en?

Hol lehet jó dödöllét enni Bp-en?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni ezt az ételt, de eddig nem találkoztam vele Budapest éttermeiben!
2011. szept. 14. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom, melyik étteremben lehet enni dödöllét, de nem gondoltál rá, hogy te magad készítsd el? Nem ördöngösség én szoktam csinálni, imádom, jó sok hagymával. Tipikus zalai kaja.
2011. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Alföldön is honos, ott gancának hívják. Túróval és pirított vajjal kell elkészíteni. De a sült hagymásat is imádom!
2011. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tirpák vagyok (a szó nem rossz értelmében), cinkeként ismerem. Cinke. Jó kaja. :)
2011. szept. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

elsőnek!

egyszer csináltam már, de mivel előtte soha nem ettem még :) ezért csak elképzelésem volt, van,h milyennek kell lennie, ezért szeretném megkóstolni egy olyan helyen, ahol talán értenek hozzá. Zala kicsit messze van :)

2011. szept. 15. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is zalai vagyok, de nekem ez a recept nem ugyanaz, mint a dödölle.

[link]


Nekem ez a dödölle, és én is így készítem:

[link]


Férjem szerint 1 tányér ebből a halálos adag, mert eléggé nehéz, és megvekszi a gyomrot...nem kicsit. És ő még el sem tudja képzelni, hogy zalában mi ezt köretként esszük/ettük. :)

Amúgy vasban is nagy múltja van. Én még nem találkoztam Pesten, sőz Pest megyében sem olyan étteremmel, ahol készítették volna. Ha a Balaton mellett jársz, ott már nagyobb az esélye.


Üdv!

2011. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az, Utolsó, ez az igazi dödölle!!! Nagyon finom!!
2011. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit a receptben dödöllének írnak, az a ganca. Wikipédián is azt írják, hogy sokféleképpen lehet elkészíteni.
2011. szept. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!