Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy vagytok képesek megenni...

Hogy vagytok képesek megenni a lóhúst? Nekem olyan, mintha kutyát, vagy macskát kéne ennem. Brrr!

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Én csak 1 szer ettem, de akkor utólag tudtam meg, hogy ló volt.

Hát, elég finom volt ahhoz, hogy ne bánkódjak miatta utólag :)

2011. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Erre azt szoktam mondani, hogy amikor manapság akkora divat a gyors étterem, akkor ne fújjogjunk. Fene se tudja mit eszünk. nem is baj, mert jó.
2011. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
nem ettem még lóhúst, de a ló, mint állat számomra csak olyan, mint a marha vagy sertés.
2011. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Ez a kérdés provokáció. ;)

Ettem már lókolbászt, nem is egyszer, mert finom. Sőt, a nyulat is szeretem sütve. Azért a kutya meg a macska más, mert ragadozót nem szokás enni, viszont a ló és a nyúl növényevő, a sertés meg mindenevő.

2011. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Úgy, hogy semmi közöd hozzá..... mindenki azt eszik, amit akar. Bár én sem bírnám megenni, de, ha más eszi, hát hagy egye. Miért szerinted az a csirke, vagy malac nem érző lény? Azt bezzeg zabálod mi?:D Istenem ilyen idióta, és igen provokatív kérdéseket, amiken k.vára nem érdemes vitázni...:D


23N

2011. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ne ez valóban igaz! Itt minden fogyis kérdésben megfordul a csirkemell szó. az ételek italok témakörben is ez az ami a leginkább alapanyag. hát nézzétek meg azt a kiscsirkét, nem édes állat? Dehogynem. Mégis megesszük. persze, ha erre céloztál volna.

Ha meg az ízére, akkor meg ha nem ettél akkor nem is tudhatod milyen az íze, tehát feleslegesen berzenkedsz.


Vagy ott az őzike. Az őzhúsból készült vadpörkölt is nagyon finom. Mégis milyen cuki állat.

2011. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy ez egy tipikus tinivega kérdés. Ha nem vagy az, akkor bocsi, nem célom senki megbántása, csak kismillió ilyen kérdés volt már.
2011. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok "tinivega". 40 éves vagyok :)

Semmi közöm hozzá - ez igaz, és a kérdés is csak "költői" volt, nem azt írtam, hogy megtiltom bárkinek, hogy azt egyen. Csak nekem furcsa.

Őzikét sem eszek, isten ments :)))

Igen, vannak olyan állatok, amelyeket (sajnos) velem is megetettek gyerekkoromban, így nem undorodom tőle, de a ló - hát annak belenézel a szemébe, és komolyan mondom, értelmesebb, mint némelyik emberé. Nem tudnám megenni soha!!

2011. szept. 23. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Ettem már lókolbászt, és ettem őzikét, szarvast, bocikát, nyuszikát (egyik kedvencem) és még egy csomó mindent, ami bájos, ha nem kajaként nézel rá.


Ragadozó emlősök húsát nem enném meg, az más kategória, de mindenevőt, növényevőt simán, ha finom.


Kecske, vagy boci szemébe néztél már? Ők is közel olyan értelmes, tanulékony, érző állatok, mint a paci. A sertések intelligenciája sem épp alacsony (van, aki házikedvencként tart malacot, elvileg jól idomítható). Bármilyen ehető állat kellemetlen érzéseket kelthet, ha kedvencként, barátként, társként tekintünk rájuk. Ha belőled ezt a ló és az őz hozza ki, akkor egyszerű, nem kell megenned őket, csak a gyerekkori traumán lépj túl, amúgy ugye jóval olcsóbb és amúgy egészségesebb húsok is hozzáférhetőek.


Nekem amúgy egy ló se szimpibb, mint egy szarvasmarha, a szarvasokat és őzeket, a nyuszikat és a kecskéket nagyságrendekkel jobban kedvelem - ha lenne közülük házikedvencem, őt konkrétan nem vágnám vagy vágatnám le. Ha farmon élnék haszonállatokkal, vagy vadászni járnék, akkor igen. És így sincs vele bajom, hogy boltból / étteremből / ajádékba kapva eszem. Mindenevő vagyok, és szeretem a finomat, eszerint is élek.

2011. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!