Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sok különbség van az IC...

Sok különbség van az IC vonaton, az első vagy a másodosztály között? Miben? Tudják, hogy melyik számú ülésnél van asztal?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sok, tudják, mivel oda 4 helyet tudnak kiosztani.
2011. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Elsőosztlyon 3 ülés van egy fülkében/fiktív fülkében, egymás mellett, másodon 4. És 10 fülke van a 2.-on 9 az elsőn azaz elsőn nagyobb a lábtér.

Kisasztalt tudják 1 és 2. osztályon is szólj a pénztárosnak h asztal mellé kéred, és ha van akkor olyan helyet kér le neki a gép.

2011. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Meg még annyi h mindig úgy adják a helyeket h egyedül legyél egy sorban, és akkor ahogy lesznek többen úgy nő az esélye annak, h üljön melletted valaki.


Az első osztályon kevesebben utaznak így nagyobb eséllyel leszel egyedül. De amúgy ezeken kívül nincs jelentősége sztem.

2011. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nagyobb a hely, és kényelmesebbek a székek, ennyi.
2011. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából az 1. és 2. osztály között semmilyen vonaton nincs nagy különbség.

Maga a MÁV-START sem tudja, hogy mi a francnak tartja még fönt az 1. osztály, az utasok meg végképp nem.

25%-kal drágább a jegy, de szinte semmi pluszt nem nyújt.

Az, hogy kényelmesebb lenne az ülés, abszolút nem igaz. Ugyanolyan jellegű ülések vannak, legfeljebb nagyobb a tér.

Bizonyos kocsik 1. osztályúból lettek visszasorolva 2. osztályúvá, de változás nem is történt, tehát ugyanakkora a tér körülötted. Bizonyos vonatokban ott van az 1. osztály, de menetrend szerint 2. osztályúként közlekednek. Ezek után komolyan sem tudom venni az 1. osztályt.

Legfeljebb annyit lehet róla általánosságban elmondani, hogy ott mindig kevesebb az ember, mert ugye drágább a jegy. De amúgy semmi más.

Szerintem majd akkor kérjenek érte plusz pénzt, ha lesznek konkrét teljesítendő követelmények rá, és nem csak annyi lesz a funkciója, hogy a vasutasok ott utazhassanak a tömeget elkerülve.

2011. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig olyan jó elvonulni, és venni csak egy helyjegyet.
2011. aug. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Van különbség, kényelmesebbek az ülések, általában dönthetőek is. Nagyobb a lábtér, van padlószőnyeg, és közelebb van az étkező :)


"Bizonyos kocsik 1. osztályúból lettek visszasorolva 2. osztályúvá"

Ha egy kocsit egy kocsiosztállyal leminősítik, két vonatnemmel feljebb kerül. Például a 19-05 Ap, sebesvonati 1. osztályú kocsiból leminősítés után 20-05 Bp, expresszvonati 2. osztály lett. Tehát a kényelem "nem vész el". Az meg elég ritka, hogy menetrend szerint csak 2. osztályú kocsikkal jár a vonat, de van benne 1. osztály is. Ilyenkor ez a vasút ajándéka.

Én általában 1. osztályon utazom, szerintem kényelmesebbek, és megéri.

2011. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!