Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A házi tehéntej mennyi kalóriá...

A házi tehéntej mennyi kalóriát, szénhidrátot, zsírt, fehérjét tartalmaz?

Figyelt kérdés
Ha felforralom, amit gondolom muszály, a gyerekek miatt is, bár állat orvostól vesszük, tehát forralás után teljesen kefölözve a zsírtartalma mennyit változik?
2009. ápr. 28. 13:48
 1/7 anonim válasza:

Sokkal zsírosabb, mint a pasztőrözött bolti tejek.

Mert ebből nincs kivonva semmi, de a kecsketej sokkal zsírosabb. Az immunrendszert jobban erősítik, mint a műanyag italok. Hát ha felforralod és lefölözöd akkor már hőkezelve van, és mivel a zsír az hőre "elég" ezért gyanítom, hogy csökken a zsír tartalma, de fejlődésbe lévő szervezetnél nem gond ha van zsírja, a gyerekeidnek inkább ezt ajánlom.

2009. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, mi se forraljuk fel.

Kb 4,5-5-ös tejek vannak, de szerintem amit elad az 3,5-3,8 lehet, ha szed le tejszínt otthon. Ha nem, akár 5,6 is lehet. Ha te az egész tejpillét leszeded, akkor gondolom, olyan 2-es körül lehet, nem?

Tedd le öt literes üvegben, és hagyd felszállni a tejszínt!

Mérd meg hány cm-t szedtél le, de egyszerűbb, ha megkérded az állatorvost.

A többi tápérték ugyan az.

A tejszínt külön felforralhatod, s kavargatod közben majd lehűtöd. s így fel tudod verni habnak. S külön a tejet. Ha zsírosat akarsz forralva, akkor kavargatva kell forralni.

Tejfölt, túrót csak forralás nélkül készíthetsz. A házitúrót, tejfelt is odaadod a gyereknek gondolkodás nélkül, nem?

A teheneket állandóan ellenőrzik. Ha rögtön a háztól hozod tiszta edényben nem sok esély, hogy bármi baj legyen. Mi évek óta isszuk s semmi bajunk. Megbízható helyről. A tiéd az. TBC sok év óta nincs a tehenek közt, de azt a forralás nem is üli meg. Legrosszabb egykis hasmenés lehet.

A felelősség meg a szabályok miatt muszály mondaniuk a forralást de nyersen más..

Kérdezd meg, ha az álltorvos családja nyersen issza, akkor te is megteheted.

2009. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam az AUTOMATÁBÓL!! vett házi nyers tej elállt a hűtőben 5 napig forralás nélkül. Amit hozol, azt is lehűtheted, van idő, lefölözöd, s a tejet felforralod, a tejszínt meg vagy odaaadod, vagy tejfölt készítessz s azt adod, s ugyan azokba a kis hasikba kerül végül, nem igaz?

Mindenképp az övék az egész tápérték, ha nem öntetek ki semmit, végül.A formát váltogathatod.

2009. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem, de nyersen más..az íze. Más étel a nyers tej, más a forralt tej. Ihat a gyerek mindkettőt.
2009. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia ITT megtalálod a teljes választ:

[link]


tehát, 100 gramm mennyiségre vetítve:

-60 kalória

-3 gramm zsír

-5 gramm szénhidrát

-3 gramm fehérje

2009. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. Épp tegnap olvastam egy fórumon, hogy a házi tehéntej tbc bacit tartalmaz, ráadásul nem szabad sokat inni belőle, mármint a házi tehéntejből, mert kivonja a szervezetből a vasat és a csontokból a kálciumot. Ez igaz? Még csak hétfő óta isszuk, vagyis csak a két kicsi gyerek, én még nem szántam rá magam (jó kis anyuka, mi?), de a gyerkőcöknek nagyon ízlik, a kicsi 10 hós, a tápszerből már alig ivott, de ez nagyon bejön neki.Igaz, neki még kicsit vizezem. Persze a védőnéni nem tudja, de bolti tejet már kapott, szerintem jobb az igazi bocitej. De azért forralás nélkül félnél adni.
2009. ápr. 29. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:
kivonja a kálciumot?? na iylet még nem hallottamn,el ne hidd.Épp ellenkezőleg..és jól teszed,hogy ezt adod a kicsiknek,nagyon sok értékes tápanyagot tartalmaz. A rendszeres tejivással gyerekkorban,megelőzhető a későbbi csontritkulás is
2009. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!