Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok néhány tejcukorérzéken...

Írnátok néhány tejcukorérzékenyek számára is fogyasztható ételt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hús.
2011. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2011. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármi, amiben nincs tejtermék (tej, tejföl, joghurt, sajt stb.). A felvágottak közül mindenben van laktóz, kivéve a Pick téliszalámit.


Viszont: lehet kapni laktózmentes tejet, tejfölt, joghurtot, kicsit drágább, mint a normál, de ha kell, hát kell. Laktózmentes sajtot az Aldiban normál áron tudsz venni, nem is drágább, mint a hagyományos. Mindenre van megoldás. :)

2011. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tejszármazék van a felvágottakban,de laktóz csak kevésben.

(egy tejfehérjeallergiás fiu anyukája)

2011. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én viszont úgy tudom, hogy amikor a laktózérzékenységet vizsgálják, és diétázni kell, csak Pick téliszalámit lehet enni - a kórház szerint.
2011. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attol függ h tejfehérje diéta vagy laktóz.


Többféle szalámit is lehet enni,mi lekértük a fogyasztható ételek listáját,a hivatalos füzetet,és abban sok minden fel van sorolva,pedig egy tejfehérjeallergiás kevesebb tolgot ehet mint a laktózérzékeny.Ráadásul aki laktózérzékeny,nekik ott van a lactase tabletta ami a hiányzó laktáz enzimet pótolja,igy ha mértékkel,de ehet tejterméket az illető.

2011. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha csak a tejcukorra érzékeny, akkor az egyszerűbb történet, mint a tejfehérje érzékenység.

Savanyított tejterméket szerintem ehet (pl: joghurt, kefír), de a fenti linken nézzél körül.


Üdv!

2011. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Palacsinta (vízzel, tökéletes, én minig ezzel készítem), tojásos nokedli, gúlyás, húsleves, rántott gomba, hurka, sült kolbász, rakott krumpli stb

Amúgy,ha tej vagy tejfölös ételbe futsz bele az sem gond, mert lehet venni laktózmentes tejet, tejfölt, azzal is készítheted. Vagy simán helyettesíted zab vagy rízs"tejjel" a tejet. Ha a recept engedi, akkor esetleg vízzel.

2011. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!