Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A megavasodott csoki fogyaszth...

A megavasodott csoki fogyasztható még? A szavatossági időn belül van.

Figyelt kérdés
A kérdés az, hogy az avasodás csupán optikai minőségcsökkenés, vagy ízbéli is. Jöhetnek a tapasztalatok.

2011. jan. 15. 16:20
 1/8 anonim válasza:
49%
nem,mert az azt jelenti hogy rossz minőség és hamarabb lejárt a szav.idő hiába írja hogy jó
2011. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ettem már avas csokoládét, érezhetően más volt az íze, meg az állaga, mint a jó csokiknak. De bajom nem lett tőle.
2011. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, zöld ujjacskák kiosztva
2011. jan. 15. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy jól fogalmaztál.Mert avasodni a minőségmegőrzési időn belül nemigen szokott a csoki,inkább kiválik belőle a kakaóvaj,ami fehéres bevonatot képez rajta,vagy a fénye csökken.Ha avas,már a szagán is érzed, és abszolút nem való semmire,de,ha csak az előbbi van,akkor fel lehet használni.Megenni már nem gusztusos, de csokireszeléket készíthetsz belőle,tortabevonó helyett használhatod,én pld.a még forró csokipudingba szoktam beletördelni,és elkeverni.
2011. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

bármennyire sajnálatos, nem jó semmire. egy milligrammnyi

avas hozzávaló elronthatja az egész gondosan elkészített

sütit. nem érdemes kockáztatni, pedig én nem vagyok az "azonnal kukába" híve,minden maradékot igyekszem újrahasznosítani.

de , ha valami megavasodott, az már menthetetlen.

2011. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az hogy kifehéredik az nem avasodás ahogy elöttem jól írták! Az avasodásnál szaga meg főként az íze rossz lesz!
2011. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Vedd a szádba és döntsd el. Én olyat még nem láttam, hogy romlott étel finom legyen, vagy hogy beteg legyél, amiért a szádba vetted.


Egyébként amit általában "avas" csokinak tart az ember, azt megérezni az ízén, de általában nem lesz élvezhetetlen.

2011. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
max megfosat! béltisztító hatású...nézd a jó oldalát ;)
2011. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!