Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Diót mikor lehet elkezdeni...

Diót mikor lehet elkezdeni megtörni? Lehet nem jó helyre írtam, de nem találtam jobb helyet.

Figyelt kérdés
Szedem a diót,fent száritom a padláson.Eladni szeretném a dió belet.Mikor kezdhetem a törését?
2011. okt. 19. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert nekünk is sok diónk van.

Bár a miénket úgy látom, kell még várni vele.

2011. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg mindenképp amig szárad, mert nem jó idő előtt kibontani, és azt észre lehet venni, amikor már elég száraz és lehet törni, próbálhatsz is egyet kettőt.


De ha a dió idei azért még hagyd száradni kicsit.

És egyszerre annyit törj meg amennyit el szeretnél adni!!

2011. okt. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És ha meg lehet kérdezni, mennyiért adod, és hol laksz?

Mert nekünk is sok van, mi is gondolkozunk az eladáson.

Első voltam.

2011. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pl Debrecenbe a piacon lehet kapni már 1400ft -tól 2600 ft -ig(kg)....de zöldségesbe már láttam olyat is hogy 3000 ft/kg...elég jó ára van, ugyhogy megéri vele foglalkozni.

Attól függ hol laktok.

2011. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én zöldségeshez szoktam beadni nem sokat adnak érte 900ft/kg volt a tavalyi átvételi dija.De több mint a semmi.Gyesen vagyok van 2 gyerekem így ez is egy kis pénz a családnak.

Papir héjú a diónk igy könnyen töröm,vagy a belsejét nézzem mennyire száraz?

2011. okt. 19. 09:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Jah Tolna megyébe lakom
2011. okt. 19. 09:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mielőbb érdemes megtörni. Már csak azért is, mert minél szárazabb, annál könnyebb, ergo ugyanannyi jövedelemhez többet kell dolgoznod.
2011. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze a belsejét kell megnézni h mennyire száraz, és ha megkóstolod érzed, hogy még van-e benne nedvesség.


Én is szedtem fel diót, és még hagyom hogy száradjon, mert nem elég száraz a belseje, hiába kivül úgy néz ki, de belül nem elég száraz!!

2011. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ha kicsit nedves még belül átveszik ugy is vagy csak a tök szárazat?még várok vele mert ha teljesen lejött az összes a fárol akkor akarom az egészet feltörni és 1x re leadni.
2011. okt. 19. 09:56
 10/11 anonim ***** válasza:
A mamám november környékén szokta törni és ha nagyon nedves még akkor is akkor több kilónyit egy tepsibe rak és nagyon alacsony fokon nyitott sütőnél egy kicsit megszárítja :)
2011. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!