Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretném elkezdeni a kettlebe...

Szeretném elkezdeni a kettlebell edzést, természetesen RKC instruktorral,10 hónapja műtöttek kiszakadt porckorongsérvvel, nem vagyok teljesen tünetmentes, de állítólag ez jót tesz a derékfájásnak? A kondizásnál gondolom jobb, vélemények?

Figyelt kérdés
Voltam kontrollon, természetgyógyásznál, több ismerősömet is műtötték, nekik se jó teljesen, szóval inkább edzéssel akarom kompenzálni a rossz gerincet, 10 évet kosaraztam, jelenleg úszok, tornázok ilyesmi.
2011. jún. 17. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az orvosodat.
2011. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már egy hasonló kérdésem és jöttek is rá hasznos válaszok.Nézd át!

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Az időmbe már nem fért bele a kettlebell,de gerinctornával és fegyencedzéssel,teljesen tünet mentes lettem.

Szerintem ezekkel kezd és amikor már kellően erős a deréköved-hasad,alsóhátad-akkor kezd el a bellt.

Bár nekem csak kidülledt,nem szakadt ki,de egy fél éves próbát mindenképp tehetsz ezekkel.

2011. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt elkezdeném, menjek el sportorvoshoz?
2011. jún. 18. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:

jó ötletnek tűnik.


van kettlebelles orvos is, Dr Erbszt András, ő biztos meg tudja mondani, hogy elkezdheted-e vagy sem.


http://www.youtube.com/watch?v=mHzFUiGGvBg&annotation_id=ann..

2011. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia ! Nekem is van az MR szerint egy nagy kiszakadt gerincsérvem, amivel már ki voltam írva műtétre, mert már csak járókerettel tudtam közlekedni, de csak max.2-3 percig, aztán olyan zsibbadás, görcs és fájdalom állt a lábamba amit nem tudtam elviselni. A műtét előtti napokban már folyamatosan kaptam a fájdalomcsillapítókat injekcióban, infúzióban.

A műtét reggelén azonban egyik percről a másikra megszűnt a fájdalom és úgy mászkáltam, mint azelőtt, mint akinek semmi baja így aztán hazaengedtek. Csak a zsibbadás maradt meg.

Elkezdtem járni egy nagyon jó gyógytornászhoz, akinek a gyakorlataival két hét alatt megszűnt a zsibbadás is.

Még óvatos vagyok, próbálom kímélni a gerincem, és remélem, hogy a folyamatos tornával megúszhatom a műtétet a jövőben is.

Neked miért kellett műteni? Milyen tüneteid voltak? Nem küldtek műtét után gyógytornára?

2011. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!