Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet attól valami bajom, ha...

Lehet attól valami bajom, ha túl sok fahéjat eszek?

Figyelt kérdés

tegnap megeszegettem egy zacskónyi "egész" fahéjat, mintha valami csipsz lenne szinte úgy elrágcsáltam az egészet :D na meg most is éppen fahéjat eszek, és már nagyjából a fele adag el is fogyott... :D lehet hogy rá is szoktam... de olyan jó enni :D

szóval okozhat valamiféle betegséget vagy van valami rossz hatása ha túl sokat eszek? mármint azon kívül hogy fáj a nyelvem mert már szét csípte :D


2011. okt. 20. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
a fahéj egészséges, nem lesz tőle bajod! :) Úgy tudom van benne egy kis vágyserkentő, úgyhogy ha van párod akkor ne csodálkozz ha a szokottnál vadabb leszel! :P
2011. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

jújjj :D

tényleg most hogy így belegondolok..... :D ... szóval tényleg hatásos XD :D



17/l

2011. okt. 20. 19:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A refluxosoknak nem ejánlják, mert sok gyomorsavat csinál.
2011. okt. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Én úgy hallottam, hogy a hormonokat befolyásolja... meg azt is hallottam, hogy a nőknek a menszeszét előrébb hozza.. nem tudom, hogy ez rád vonatkozik-e :D
2011. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A fahéj egy fának az őrölt kérge ami 1% fahéjolajat tartalmaz, a rost emészhetetlen.Zacskószámra eszegetni őrültség!
2011. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
max megcsömölsz tőle
2011. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom..de mégiscsak egy fakéreg.Őrölve még csak fogyasztható talán nagy mennyiségben, de őrületlenül nem tudom, meg lehet-e emészteni.
2011. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
már elfogytak az egészek, már csak őrölt van otthon, úgyhogy most azt kezdtem el :D és még mindig nem unom, tök finom :D ti próbáltátok már magában enni?
2011. okt. 23. 17:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi ez vmi kulináris abberacio?? :DD Amugy sztem káros ennyit megenni belöle. Amikor golden tekilához fahéjat nyalok nekem már az első 3 után tökre csipi a nyelvem.
2011. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el. Nem árt.

[link]

"A 40 napon át rendszeres fahéj tartalmú tabletta szedésének köszönhetően a vérben lévő triglicerid és a glükóz, illetve a káros LDL koleszterin szint egyaránt közel 30 százalékkal csökkent a résztvevők körében.



A fahéj tartalmaz antioxidánsokat. Azonban nincs elegendő bizonyíték annak alátámasztására, hogy nagy dózisú fahéj fogyasztásával olyan kedvező hatást érhetnénk el, mint például a szív- és érrendszeri betegségek elleni védelem.



A fahéj segíti a vírusok, baktériumok és gombák elpusztítását.



Alkalmazásával azonban megfontoltan kell bánnunk, mivel testünkön kívül és szervezetünkön belül is számos baktérium él egymással harmóniában, egészségünket őrizve. Ezeket, vagyis a jó, és rossz baktériumokat egyaránt kiirtva természetes egyensúlyunk felborulna, s ez betegségek kialakulásához vezetne. Gondoljunk csak a bélszakaszban élő hasznos baktériumokra, melyek immunrendszerünk megfelelő működését is segítik."

2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!