Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom attól,...

Lehet valami bajom attól, hogy túl sok erőset eszek?

Figyelt kérdés
14/f vagyok , és szinte mindent erőssel eszek , minden nap a levesbe teszek egy chili paprikát , a tízórait is erős paprikával eszem , vacsihoz is mindig erőset eszek . Nem káros ez ?? Nem lesz tőle semmilyen bajom ??
2011. okt. 24. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lehet tőle bajod, a gyomornak hosszú távon nagyon nem tesz jót, és a nyelőcső nyálkahártyáját is irritálhatja egy idő után.


Én is szeretem a csípőset, de szerintem kicsit mérsékeld a mennyiséget. Ráadásul ha "leszoksz" róla, akkor sokkal több ízt érzel majd.

2011. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesznek kellemetlen perceid a WC-n :D
2011. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorfekély, vagy egyéb gyomorgondod lehet egy idő után. Évekig én is faltam a chilit, most kínlódom a gyomrommal.
2011. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bánomisén ***** válasza:
100%

Fedezd föl a többi ízt is, nem csak az erős létezik. Én is szeretem, szoktam is enni, de gyakran és hosszú távon, ahogy az első is mondta, tényleg nem tesz jót az erőspaprika.

Más íz is van a világon, tessék enni olyanokat is.

2011. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a szervezetedtol fugg. EN pl. hasonloan fogyasztom, a szerveimnek nem lett problemaja, de volt olyan, hogy allergias kiutesek jelentek meg, vagy pedig affele vertolulas az agyban, ami eleg ijeszto volt, es igy ma mar neha szuneteltetem. A masik lehetoseg, hogy lehet kapni pl. eros szoszokat, es ezek enyhebbek, talan ezt probald meg.
2011. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A paprika csípősségét a kapszaicin adja.

[link]


És a függőségéről ezt találtam:

[link]

2011. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ejjha , köszönöm szépen a válaszokat , azt hiszem , egy ,,kicsit´´ visszaveszek az erősből :)
2011. okt. 24. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!