Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az ízlés az ösztönös, vagy...

Az ízlés az ösztönös, vagy inkább kialakult szokás kérdése?

Figyelt kérdés
Vagyis miért van az, hogy csodabogárnak számítok amiért hányingerem van az édestől? A környezetemben meg mindenki odavan az édes ízekért.
2011. aug. 2. 13:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk gyümölcsöket szoktam enni, és sok fajta ízlik is. De a csokoládét, tortát, kakaót, cukorkát nem bírom megenni.
2011. aug. 2. 13:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ösztönös dolog, de van tanult is benne. Amit gyerekkorában nem szokott meg valaki, azt késöbb általában nehezen szereti meg.

Az édességeket meg én sem szeretem,sütemýneket ugyan sütök a családnak, de enni nem szoktam.

2011. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk családon belül is nagy az eltérés. Öcsém például kiköpte a gyümölcsöt amikor először kóstoltatva lett vele. Jelenleg sem szokott gyümölcsöket enni. A csokoládé meg anyám kedvence, rendszeresen eszik, és azt mondja, meg sem tudna lenni nélküle.
2011. aug. 2. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Is-is.

Én sem vagyok édesszájú, ez szerintem egyénfüggő dolog. Vannak, akik jobban szeretik a sósat, mások a savanyút, megint mások az édeset (bár igazából ez fejlődésfüggő is, pl. az édes ízt minden gyerek szereti, később a sós ízt is megtanulják szeretni, majd a savanyút, legvégül a keserűt, ehhez fejlődni kell, és nem is mindenki jut el odáig, hogy pl. a keserű ízeket is megszeresse). De egy alap ízlés szerintem ösztönös az embereknél.

Aztán ott van az, ami tanult: a saját, otthoni ízek preferálása, pl. hogy én úgy szeretem a zöldbab főzeléket, ahogy az anyukám csinálja (meg ahogy én csinálom), mert azt szoktam meg. Ez főleg az ilyen egyszerűbb, "alap" ételeknél van így, amit mindenki szokott csinálni, és mindenki kicsit máshogy.

2011. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindezek mellett azért szerintem van valami szervezeti oka is: nővérem a szalonnát és a kövér húsokat nem tudta megenni (ha szüleim belediktálták, 3 napig olyan beteg volt, hogy semmi más kaja sem állt meg benne). A bátyám ugyanígy volt a tejföl, túró és a tükörtojás fehérjével. Én viszont mindenevő vagyok, kivéve: a spenót.
2011. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy szokás, inkább egyén. Én például ugyanúgy meg tudom enni a só nélkül főtt rizst, mint a tömény marcipánt, a curryt vagy a paradicsomot nyersen. Viszont a vajas tortakrém, a majonéz vagy a tejszínhab nem csúszik le, én azoktól vagyok rosszul.
2011. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!