Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van még olyan szokás, hogy...

Van még olyan szokás, hogy heti menetrend a főtt ételeknél?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, ami régen volt, pl. hús egy héten egyszer, vasárnap, hétfőn vasárnapi maradék (mert minimum 2 napra főztek), kedden szintén vasárnapi maradék, ha maradt, ha nem, akkor zöldség, szerdán tésztanap, csütörtök-péntek szintén valamilyen zöldség, szombaton zöldség vagy tészta, a lényeg, hogy könnyű legyen, mert már jön a vasárnap, és a szombatot ezért nem is töltötték nagy főzésekkel. Ellenben vasárnap ünnepi kaja, hús és ami belefér, még sütöttek is.

Van még ilyen? Szerintem nem volt hülyeség, a gyomor így nem volt leterhelve.


2011. okt. 22. 09:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért nem csak heti egyszer van hús,mert ugye vasárnap az van,és ebből marad hétfőre is,tehát az már 2 húsos nap,és egyszer még hét közben is,az 3 nap. Nekem bőven sok heti 3-szor húst enni. Én szintén az a típus vagyok,mint a kérdező,zöldséget zöldséggel. :) Meg hát igazából nálunk apu az aki húsfaló,van úgy,hogy neki anyu külön készít valami gyors húsosat,mert mi akár a főzeléket is megesszük hetente kétszer,de ő biztosan nem.


Miért mondjátok,hogy ez az étkezés egészségtelen?


26/N

2011. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

A tej a legszarabb táplálék, ha már itt tartunk és a fehérje is nevetségesen kevés benne.

Azért egészségtelen, mert a fehérjére szüksége van a szervezetnek főleg, ha nem csak üldögél valaki. Dohányozva is generációk nőttek fel mégsem egészséges.

2011. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%
Neutronlovag csak felsoroltam a húson kívüli teljesértékű fehérjeforrásokat...
2011. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nálunk valahogy úgy volt, h hétfőn vasárnapi maradék, kedden leves és tészta, szerdán főzelék, csütörtökön mindig császármorzsa, palacsinta és társai voltak, jött a legutálatosabb nap, a péntek, minden pénteken paprikás krumpli volt, de utáltam, azóta sem eszek azt.

Szombat valami húsos kaja, pörkölt, ilyesmik, vasárnap meg a szokásos húsleves, rántott hús, krumplipüré, savanyú uborka, és valami sütemény. Ezt ettük hétfőn is.

De a főzelékhez mindig volt feltét, és minden nap leves is, amit meg KELLETT enni...


Én nem így főzök, azt főzöm, amihez van itthon minden, ami épp eszembe jut.


De például a szombati nap volt a nagytakarítás, a hétfő meg a nagymosás napja.

2011. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Otthon nálunk is ez volt a szokás. Akkro jött rendbe életemben először a vérszegénységem, amikor leszoktam a heti 1 húsos nap baromságról.
2011. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Vérszegénység?

hát igen, vashiány, a hem vasat könnyebb felvennie a szervezetnek.

2011. okt. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hát ha úgy vesszük én nálam valamilyen szinten igen

vasárnap húsleves vagy rántott leves(mert ha vajaskrumpli van akkor annak a főzőleéből csinálok) piritott fokhagymás kenyérkockákkal, ha husileves akkor rizs van és hozzá rántott hús, sajt, gomba, karfiol, vagy sült hús, töltött csirke és savanyúság(általába cékla, savanyúkáposzta, ubisali, koviubi és csalamádé)


hétfőn tojásleves vagy krumplileves(vasárnapi maradék rántott levesből ütök bele pár tojást vagy ilyesmi levesek) ha húsleves akkor a maradék vagy pedig zöldségleves(a levesbőn főtt zöldségekből)

maradék krumpli/rizs és hús

keddre is marad mindig a húsból mert több félét és többet csinálok ilyenkor valamilyen főzeléket csinálok csak mellé, pl ha sok sült hús marad akkor paradicsomos kápozsta/krumplifőzelék

szerdán általában gyümölcsleves, mert ilyenkorra torlódik, romlandóbb a szombati gyümölcs amit a piacon vettem-pl körte/rosszabb alma-ebből egy leves szegfűszeggel/fahéjjal

másodiknak pedig valamilyen husos tészta-pl bolognai, vagy nagyon szeretjük a sajtos-sonkás-tejfölöst is szóval valami ilyesmit késztek

csütörtökre marad a levesből, utána egytálételt szoktam-rizseshús, tarhonyáshús, rakottkrumpli, paprikáskrumpli stb

pénteken valamilyen krémleves piritott kenyérkockával-ilyenkorra torlódik fel pár szelet kenyérke is ami száradtabb és utána rizs fasírttal, rántott sajt, rántott halrudak majonézzel vagy rizs főtt tojással és spenót/sóskamártás vagy gyümölcsszósz/paradicsomszósszal

szombaton a maradék leves és utána rizskoch/nudli/mákosguba/tejberizs/túrógombóc vagy pizza

nálunk ez nagyon jól bevált változatos és nem is kerül olyan sokba mert nem kell mindennap más alapanyag:)

persze van hogy sütök is héten 3-4(ha sok a gyümölcs akkor gyümölcsös piskóta) vagy ha nagyon sok maradék sajt, tejföl, tömlős/kockasajt marda akkor sjatos rúd, pogácsa, perec vagy csinálok nasinak pudingit, tejberizst, almakompótot kukoricapuliszkával, grízzel

vacsira általába grízes/káposztás/túrós/krumplis tészta, gofri pudinggal, lekváros/mézes kalács, melegszendvics, sajtos-fokhagymás bundsákenyér, gyümölcsök túróval/joghurttal zabpehellyel, szendvicsek, rántotta, tükörtojás, sajtos-tejfölös lángos, lekváros fánk, piritós szokott lenni

reggeli minidg szendvics

2011. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs menetrend, igyekszem mindig könnyű, de laktató dolgokat főzni, ami nem terheli meg a gyomrot. Pl kevés krumplis ételt csinálok, inkább rizs, vagy párolt zöldség a köret, és én az esetek 90%-ban csirkét vagy pulykát, tehát fehér húsokat tálalok, azt is zsiradék mentesen, minimális olaj használattal. Rántott dolgokat pl alig sütök, inkább egytál ételeket, rakott dolgokat, tésztákat. Hús mindig van, de ugyanolyan mennyiségű zöldség is.
2011. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!