Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen sütit csináljak egyenlő...

Milyen sütit csináljak egyenlőre idegen Szülinapra?

Figyelt kérdés

Nos az udvarlóm meghívót ,hogy menjek vele az egyik nagyon jó haverjának a szülinapjára, akit még nem ismerek. Igazság szerint nem akartam menni, mivel csak az udvarlóm ismerem... De elég sokat kérlelt a végén pedig mondtam,h még átgondolom,de viszek valamit. Először valami alkoholos italra gondoltam, de mondta,h ne költsek.... Üres kézzel meg nem akarok menni, ő hiába visz piát a haverjának és adnánk oda ketten.... Nekem ez nem tetszik. Tehát úgy döntöttem készítek valami finom, mutatós sütit. :) Elvileg minden sütit szeret a haverja azt mondta... De valami mutatósat akarok, elvégre ott lesz a baráti társasága is és jó benyomást akarok kelteni :)

Lehetőleg legyen olcsó, de finom és mutatós. (Sajnos albiban vagyok és még nem tudtam beszerezni gyúródeszkát és ilyesmit...) Tálak ,edényke, mikró és sütő is van. Múltkor őzgerincet csináltam az udvarlómnak, tehát azt nem akarok (nem sima, pudingos, rumos-mazsolás). Kókuszgolyót nem akarok, de gondoltam kókuszkockára, de csoki pudingos masszába forgatva, jó sok rum aromával. A piskótába pedig egy kis diót. Ez jó lenne vagy van valami tippetek? :)

Köszi szépen a válaszokat. (20 éves elmúlt mindenki)


2011. nov. 25. 11:40
1 2
 1/15 komasa ***** válasza:

A leírt tipped nagyon jól hangzik!!!! Az elég mutatós is! És nagyon finom is. Szerintem a rum aromával vigyázz, és ne vidd túlzásba!

Vagy nézz valami joghurtos sütit a mindmegette.hu -n, azok elég finomak, és mutatósak.

2011. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csinálj dinnye sütit.

Ez mutatós, bulira is nagyon jó. Nekem két kézzel tömték és kapkodták gyerekek, felnőttek egyaránt mert ilyent még soha nem láttak. Ráadásul finom is!


Itt a recept:

[link]

2011. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
geszenye kocka, Sima piskóta lap,geszenye krém, + tejszín hab a tetjére, sport szelet,
2011. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben nem kell túlzásba esned, egy idegenhez mész. szép gesztus egy tálca sütemény.. ami bőven elég.a kakaóslepény nagyon egaszerű és olcsó.

25 deka liszt 25 deka cujkor, 2,5 tej, 1 tojás, 10 deka margarin /vaj, 1 cs. sütőpor, 4 deka keserű kakaópor.

ízesítesnek mehet bele mazsola, 25 deka sütésélló lekvár kockára vágva, egy tábla csoki összetördelve.

a tojást a vajjal, cukorral kikevered, bele apránként a tej, a sütőporos liszt, a kakaó, legvégül a belevalók.

de simán is meg lehet sütni, akkor félvbevágva lekvárral lehet megkenni, de még önmagában is finom porcukrozva.

sütőpapíros közepes tepsibe öntöd, és kb 180 -ra előmelegített sütőben 5 percvig erős lángon sütöd, majd mérsékelve a lángot még kb 25-30 percig.

tűpróbával ellenőrizni kell, hogy a közepe is átsült-e.

ha többet akarsz, másfélszeres mennyiséggel készítsd egy kicsit nagyobb tepsiben.

2011. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fenti sütit még lehet dekorálni fehér cukormázzal is, amit folyósan össze-vissza rácsorgatsz a tetejére.
2011. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha lenne formád, muffint vagy gyümölcstortát is csinálhatnál. írok receptet, ha kérsz.
2011. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon mutatós:

[link]


Én pici kockákra, kb. 3x3 centisre szoktam felszeletelni. Nagyon finom!

2011. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
lényeg olyan legyen, amit már rutinból csinálsz és nem fogod elrontani.
2011. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mézes-diós piskótával, finom krémmel, a Parfé-szeletet ajánlanám jó szívvel.ha írsz privit szívesen leírom.
2011. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez a dinnyés nagyon jónak tűnik :) Ráadásul egyszerű, nem hiszem,h elrontanám :)

A golyókat mielőtt felszelem érdemes hűtőbe tenni,h összeálljon picit? Vagy gond nélkül lehet szelni és elég utána hűtőbe rakni? Mert gondolom picit összekell érnie, mint a kókuszgolyónak, ami finom amint kész,de ha állni hagyod úgy az igazi :)

A shrek szeletet pedig kifogom próbálni,de lehet elrontanám, azért nem ezzel reckirozok most.


Köszi szépen a többit is. Mindegyik nagyon szimpatikus amúgy :) Sz.tem majd próbálgatom őket :)

Muffint sütni viszont nem tudok pl... Nincs hozzá se szilikonos formám, se muffin sütő tepsim...

2011. nov. 25. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!