Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért érzek bűntudatot amikor...

Miért érzek bűntudatot amikor édességhez nyúlnék?

Figyelt kérdés

Mostanában jött ez az érzés, hogy az édesség az rossz, az bűn, attól csak hízok. A legkisebb csoki darabnál is úgy érzem, hogy azonnal meglátszik rajtam. Mondom magamnak, hogy"Nem szabad, el fogsz hízni" De közbe meg szenvedek, hogy ezt érzem és legszívesebben ennék. Tudom, akkor ne egyek, na de szeretem az édességet, de basszus már megint, ez az érzés mindig itt van. Nem tudok megenni egy csokit se jó ízűen, pedig iszonyúan kívánom. Most volt szülinapom de egy szeletet is alig bírtam megenni, mert olyan bűn tudatom volt. Pedig a kedvenc tortám volt!!

Már kaptam mikulás csomagot a barátaimtól és a szüleimtől, még hétvégén. Azóta felbontatlan..... Ti is éreztetek vagy éreztek ilyet? És ez miért jöhetett nekem ilyen hirtelen??

15/L


2011. dec. 5. 21:31
 1/3 minecraft2 válasza:

na és mi van ha felszedsz egy két kilót.

ha ennyire gond tudod mit, mozogj. Ha mozogsz ledolgozod, nagyon egészséges és még csokit is ehetsz.

2011. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csokoládé okosít és boldoggá tesz! Napi 2-3 deka mindenkinek jár!

Nagyon-nagyon erős gátlást építettél magadba, amit nem lehet egykönnyen feloldani külső segítség nélkül. Beszéld meg valakivel, akinek adsz a szavára, hogy próbáljon segíteni óvatos aknamunkával a fogyási kényszer ellenében.

Feltétlenül kezdj bele valami sporttevékenységbe, gimnasztika, nyújtás, futás, úszás, amit rendszeresen tudsz végezni. Ez sokat segít.

De persze érdemes elmenni az iskola pszichológusához is, ők tudnak pár jó trükköt...

2011. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A mozgással nincs gondom. Kajakozom már 5 éve és lovagolok is 4 éve, teniszezem heti 1x. Kajakozás helyett futóedzések és kondi van. De ennek ellenére szakadások vannak a combomon pedig minden nap sportolok valamit. Nem vagyok pedig valami nagy édességzabáló. 156 cm/ 50 kg vagyok. Nem akarok felszedni egy kilóval se többet!! :( Értem hát anyáék csak örültek, hogy "na végre kislányom, idáig is eljutottál" , szóval....
2011. dec. 7. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!