Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kegyetlenség volt ezt...

Tényleg kegyetlenség volt ezt kérni tőle vagy csak megpróbál bűntudatot kelteni bennem?

Figyelt kérdés

A férjem semmiben sem segít otthon. Nem is akar, ezt megmondta, szerinte nem olyan nehéz munka ez, más nők is boldogulnak vele egyedül. Igaz, hogy én csak 4 órában dolgozok gyes mellett, de nem bírom egyedül a gyereket, a munkát, a házimunkát és anyósom ápolását. Megmondtam a férjemnek, hogy három lehetőség közül választhat.

1, Mégis besegít a teendőkbe és nem csak a TV-t vagy a számítógépet bámulja ha itthon van.

2, Anyukájával együtt elköltözik és beadjuk a válást.

3, Anyukájának keresünk egy otthont vagy kórházat és beadjuk oda. (Sajnos ez lenne a legjobb választás.)


Erre ő közölte, hogy nagyot csalódott bennem és kegyetlen vagyok. Még tovább is részletezte, de választ nem adott. Ma reggel úgy ment el dolgozni, hogy még csak nem is köszönt. Nem tudom mit tegyek, de ezt így nem tudom tovább csinálni.


2011. nov. 4. 07:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem te vagy kegyetlen, hanem az élet az :( Nehéz végigcsinálni mindazt, amit leírtál.

Szerintem segíthetne neked otthon.

2011. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
En csakis a 2-es szamu valtozattal fogadnam mikor hazajon.
2011. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Az elmondottak alapján a férjed is csak korban felnőtt.
2011. nov. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg neki, hogy 2 napig csinálja, amit te, aztán, ha még utána is úgy gondolja, hogy nem olyan nehéz ez, akkor váljatok el. Én legalábbis nem tudnék olyan emberrel együtt élni, aki a füle botját sem mozdítja otthon.
2011. nov. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem volt kegyetlenség, ha ilyen szivességet kér tőled, hogy ápoljad az anyukáját, akkor rendben, de cserébe ő is könnyítse meg az életedet. ne add fel, mert így csak te morzsolódsz szét.
2011. nov. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy magába szállna, megpróbál bűntudatod ébreszteni benned. Nem vagy kegyetlen. Az a kegyetlen, aki nincs belátással a másik iránt.
2011. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem csalódott benned, csak rohadt nagy játékos. Pontosan ismer, tudja, hogy ez most bedobja, megsértődik, Te megijedsz, hogy mit csináltál. Még engesztelni is kell majd, és minden folytatódik úgy, ahogy volt.

Vagy keményen a sarkadra állsz, vagy így fogsz élni örökre. Én erre a témára nagyon pöccenek, semmi gond, csinálod a házimunkát, mint régen az asszonyok, de akkor nem jársz dolgozni. Bírom, hogy nyomatják ezt a régi felállást, de régen úgy volt ám, hogy a férfi eltartotta cserébe az egész családot!!!!

Aztán még csinálhatod azt is, hogy nem mosol rá, nem főzöl rá, ilyesmi. Ez mondjuk nem fog előre vinni, max vitáztok tovább, de én dacból nem csinálnám, az biztos.

2011. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
mi a gond anyósoddal,mennyi a plussz feladat vele?Mert ha nagyon sok,akkor neked van igazad,nem is értem,hogy gondolja a férjed ezt!Az én férjem is konzervatív gondolkodású,szigorúan megvannak a női és a férfi feladatok,de én a házban és a konyhában ügyködök,ő pedig kint az udvar és utca fronton és az is biztos,hogy amennyiben beteg lenne valamelyik szülője,úgy közösen gondoskodnánk róla,sőt ő ápolná őket elsődlegesen,én pedig a háttérben segítenék,mert szereti a szüleit és így érezné jól magát.Itt alapvetően azzal is gond van,hogy a férjed mennyire tiszteli és szereti az édesanyját,ha fabatkát sem tesz érte.Elgondolkodtató,hogy milyen ember is ő valójában.Kényelmes,az biztos.A munkája stresszes,fizikai,milyen?Annyira kifárad benne talán?
2011. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem légy határozott.Mondd meg neki,hogy ha nem hajlandó besegíteni,akkor hamarosan téged is ápolni kell,mert a kimerültségtől ágynak fogsz esni.Ezen kívül,azt is megmondhatod neki,hogy ne lepődjön meg,ha a közeljövőben arra jön haza,hogy nem lesz főtt étel,tiszta ruha stb.mert te egyszerűen képtelen mindent maradéktalanul elvégezni,amit elvár tőled.A gyerek és az anyósod ellátását nem tudod elhanyagolni,mert ők nem képesek gondoskodni magukról,de a férjed életerős ember,ezért ő lenne az,aki egy kis terhet levehetne a válladról azzal,hogy néha besegít ebben-abban,ha mást nem is,legalább annyit,hogy a gyerekkel foglalkozzon,amikor otthon van,hogy addig te meg tudd csinálni a többi feladatodat.Ha semmilyen módon nem tudod rávenni,hogy segítsen,akkor felvetheted,hogy beadod a vállópert és akkor ha magára marad a beteg anyjával és nem lesz aki tálcán elérak mindent,akkor majd belátja,hogy igazad volt.
2011. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
8%

Anyósoddal mennyit kell törődni? Mert a 4 órás munkaidő + a gyerek + a háztartás hááát, ez az élet... s akkor örülj, hogy neked van 4 órás munkád, hogy elég a fizetés, én 8 órás munka mellett csinálom mindezt, s a férjem is ugyanennyit dolgozik. Sokaknak nem elég a napi 24 óra.

De hogy a kérdésre is feleljek: mondd meg neki, törődjön ő az anyjával, hisz az övé. Te segítessz az alapvető dolgaiban, de nyissa már ki a szemét, hogy az anyja fontosabb, mint a tv...

2011. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!