Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Segítesz? (lent)

Segítesz? (lent)

Figyelt kérdés
van egy mézeskalácsrecept a hétszínvirág olvasókönyv 2.os vagy 3.os könyvbe. A fiam már 6.os és használt könyve van és ezért nincs meg a mézeskalács recept. Ha meg van a könyvből a recept leírnátok?Előre is köszi!
2011. dec. 17. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Keverj össze 75 dkg lisztet 30 dkg cukorral, 15 dkg margarinnal, reszelt citromhéjjal, csipetnyi szegfűszeggel, fahéjjal és sóval. Gyúrd össze 4 evőkanál mézzel, 4 evőkanál vízzel, 1 egész tojással és 1 mokkáskanál szódabikarbónával. A tésztát 1 napig hagyd állni, majd nyújtsd ujjnyi vastagra és vágd ki belőle a díszeket. Díszitsd tojáshabbal, dióval, mandulával.


Erre gondoltál? Én már 28 éves vagyok és ezt a receptet anno kivágtam az olvasókönyvemből. Azóta őrizgetem :)

2011. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen köszi :)
2011. dec. 25. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!