Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szilveszterkor miért eszünk...

Szilveszterkor miért eszünk virslit? Mit jelent?

Figyelt kérdés
köszi
2011. dec. 29. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Mert karácsonykor felzabáltunk mindent és csak az maradt a hűtőben :)
2011. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
ezz jóó :)
2011. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert pár perc alatt kész van, szinte mindenki szereti, olcsó és részegen se nagy kunszt megcsinálni.

Mi speciel sosem eszünk virslit, mert inkább a húsra szavazunk, úgyhogy kocsonya meg sörös csülök lesz.

2011. dec. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Igazából nincs nagy jelentősége a dolognak ez egy hagyomány. A lényeg az hogy tudtommal csak disznó húst szabad enni, mivel a szárnyasok kikaparják a szerencsét, a halfélék meg elúsznak a szerencsével együtt. Hogy igazából ezeknek mi köze a virslihez sejtelmem sincs, és sokszor érdekelt már a dolog, de sehol nem kaptam konkrét választ a dologra.
2011. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az más. Elsején kell azért lencsét enni, hogy sok pénzünk legyen, és disznóhússal, mert a disznó kitúrja a szerencsét a következő évben. A szárnyas, hal meg elviszi, ahogy a negyedik írta. Ez valóban régi hagyomány.


De a szilveszteri bulis virsli új keletű dolog, babonája nincs.

2011. dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez eredetileg úgy van, hogy sertéshúst kell enni, mert a disznó kitúrja a szerencsét.

Na, és gondolom valahogy ebből jöhetett ez a virslis dolog. (Virsliből is van ugye sertésvirsli). Lehet, h butaság, nem tudom.

De ez engem is érdekel, most hogy így írod, ha találok valami okosat, mindenképpen belinkelem.

2011. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert olcsó.

Amúgy a marha meg már senkit nem érdekel? Bárány?

2011. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:22 vagyok. Ezt találtam:

[link]

Itt ezt írják: "A parasztok újév napján disznótorost fogyasztottak, a városiak a hurka-kolbászt pótolhatták ezzel – vélekedett Bárkányi Ildikó, a Móra Ferenc Múzeum Néprajzi Osztályának vezetője."

2011. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
azért nem érdekel sztem senkit mert ezeket nem túl surun eszik magyarországon háztartásban. max étteremben
2011. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
hagyományosan mindig disznót vágtak újévkor, csak mivel ez már nehezen kivitelezhető, ezért lett a virsli helyette, illetve sok helyen a lencsefőzelék csülökkel, vagy másféle disznóhússal.
2011. dec. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!