Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy orvostól hallottam"a...

Egy orvostól hallottam"a retek reggel méreg, délben étek, este vitamin". Igaz ez a mondás?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

*facepalm*

Nem, ez egy mondóka. Retek az retek, napszaktól függetlenül.

2012. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, hogy reggel méreg, délben étek, este orvosság.

Ezt egy honlapon olvastam:


A "reggel méreg, délben étek, este orvosság" mondás nem szó szerint értelmezendő, inkább csak némi elővigyázatosságra, mértékletességre int. Egyébként is ez a népi bölcsesség elsősorban a nehezebben emészthető, nagyobb illóolaj tartalmú fekete retekre vonatkozik, de annak fogyasztását sem a napszakok szerint érdemes korlátozni, hanem inkább csak az egyéni érzékenységre érdemes figyelni. A "reggel méreg" kitétel annyiban igaz, hogy éhgyomorra nem jó retekfélét enni: szakértők legalább egy szelet kenyeret ajánlanak mellé, különösen az érzékeny gyomrúak számára.


Illóolajai serkentik az epe termelődését és a kiürülését is, máj- vagy epehólyag-gyulladás esetén gyorsítja a gyógyulást.

2012. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,én se eggel,se délben sőt este se szeetem.Görcsölök tőle mint a fene...

Én azt hallotam hogy eggelizz mint a király,ebédelj mint a heceg,vacsidat add a koldusnak..

2012. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
reggel méreg, délben étek, este orvosság
2012. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
eggelizz mint a király,ebédelj mint a polgár,vacsorázz mint a koldus..
2012. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Countryman válasza:
Reggelizz mint egy vándor, ebédelj mint egy király, vacsorázz mint egy koldús!
2016. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!