Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Akik szeretnek/szeretnének...

Akik szeretnek/szeretnének egészségesen étkezni, hogyan csinálják a vásárlást, ha minden drága és például a teljes kiőrlésű kenyér ára is több, mint a sima fehéré?

Figyelt kérdés
Minden zöldség nagyon drága, nem lehet semmilyen normális kaját olcsón megúszni. Kenyeret nem igen eszem, de ha veszek jóval többet fizetek egy teljes kiőrlésűért, mint egy fehérért. Nem a zacskós, előre szeleteltre gondolok, ami tele van mesterséges dologgal, hanem ami tényleg egészséges(ebb). Tej sem az igazi, de ahhoz kezdek hozzászokni... Minden nagyon drága, de én nem szeretnék tésztát tésztával enni. Húst egyáltalán nem eszek, semmilyet sem. Joghurtokat szeretem, de a minőségi nem épp olcsó dolog. Minimálbérből hogyan lehet normálisan étkezni? Csokit, édességet, gyors kaját, készételeket nem szeretem. Édesség számomra maximum a túrórudi, amúgy nem pazarlok ilyenekre.
2012. jan. 13. 12:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, a gyümölcslevet nem is írtam... Szeretem a 100%-os leveket, amiben nincs kutyulék, de nincs pénzem azt sem venni mindennap, pedig meg tudnám inni. A bio élelmiszerek ára is sok. Nem csak idén, hanem alapból többe kerültek ezek mindig.
2012. jan. 13. 12:59
 2/11 csokissüti002976 ***** válasza:
51%

100%-os gyümölcslevet vegyél a Tescoban. Ott 2 liter van 400 ft körül.

Mi házi tejet hordunk, hetente 2*2,5 litert, egy liter 110-120 Ft, szóval az is jóval olcsóbb...

A joghurtot pedig úgy oldjuk meg, hogy egyik ismerősünktől kaptunk kefirgombát, azzal csinálunk kefirt, amit össze is tudunk turmixolni gyümölccsel+mézzel, és máris olcsó&egészséges! (bocsi, ha nem értelmesen írtam, agyhalál van. :D )

2012. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mi úgy fogyunk,hogy egy csomó dolgot meg sem veszünk,

pl nem eszünk kenyeret,ezért nem is veszünk semmilyet se ,

inni csapvizet iszunk,nem pedig drága leveket,

stb,stb,

mióta fogyózunk fele annyi pénzt költünk ételre mint régen

2012. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, mennyi mindent nem veszel meg (chisp, csoki, drága hús) - helyette te zöldséget, gyümölcsöt fogyasztasz. Az egészség drága, sajnos ezellen nem tudsz mit tenni. Vásárolj idénycuccokat, ezen sokat tudsz spórolni! Pl. most persze h drága a paradicsom, saláta stb, de nézd meg a káposztát, céklát, fekete retket és társait!
2012. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kenyeret max reggelihez eszünk, de azt se mindig egy héten kb 2-3, akkor barnakenyeret szoktam venni, és amikor megkenem a kenyeret magokat szórok rá(len, szezám, tök stb ezek nem drágák és nagyon sokáig elég)

reggelire zabpelyhet szoktunk enni tejjel-a zabpehely 200ft/fél kilo mi ezt kásának főzzük fel tejjel vagy vízzel úgy laktatóbb és sokáig elég is a pehely

a tejet házi tejet egy kocsiból vesszük 150ft/l

gyümölcsöket piacokon veszek a "rosszabb minőségebbit"-érd fekete a héja pl a narancsnak és odaadják 150ft/kg és nagyon finom belül semmi baja sincs, mandarin szintúgy az 200ft/kg de ez kb 20-25szem szóval reggeli pehelybe bőven elég 4-5 napig

az alma az úgy 60-150ft/kg a 60ft-os kicsit ütött, apróbb azt vagy lehámozom, és lereszelem joghurtba, túróba, kompótnak megcsinálom, husokat megtöltöm vele (nálad itt pl a tojást és olcsón kijössz)

ami most olcsó zöldségbe az a káposzta-ebből lehet csinálni rakottkáposztát ami egészséges, tudod úgy csinálni hogy alulra rizs,majd fűszer, pár hagymakarika, majd káposzta egy sor főtt tojás majd megint rizs+fűszer+káposzta, erre rá egy vékony kis rizsréteg majd hagymakarika és rá pár szelet sajt(a light sajt pl a mozzarellának ugyanannyiba kerül mint a sima, vagy van a tolletől, trappistátótl ez is ugyanannyiba kerül mint a zsíros)

reszelt káposzta-reszelt répa-reszelt cékla-ez salátátnak majd ehhez tudsz csinálni egy tojáspörköltöt rizzsel (ami megint csak olcsóbb)

zöldséglevest tudsz főzni, a répa olcsó, pár szem krumpli megitn csak, de ha veszel mexikói fagy.keveréket az is olcsó 300ft az auchanba

sült tök most még olcsó, megtudod tölteni rizs+fűszer és rizs keverékével majd rá reszelt sajt, ugyanígy a hagyma és a krumpli is

krumpliból paprikáskrumpli hagymásan, te itt tudod a húst tojással helyettesíteni

tojáspörkölt, gombapörkölt

rizshez párolni babot, borsót, répát

a konzerv, fagyasztott olcsó és sokáig elég

főzelékeket tudsz csinálni, nem muszáj habaráshoz tejszínt használni jó a kefír, keményíő, tej, tojás is, majd magával turmixolni feltét főtt tojés, tojásropogós, vegafasírt-rizs, reszelt répa, cékla, káposzta+fűszer, ezeket összegyúrod és alufóliában egy tepsiben sütőben kisütöd-egészséges, finom

a joghurt az a 4db-os danone kefír/joghurt 200ft, de pl a tescos 50ft és ezek is finaomk nem kell a legdrágább

a túró fél kilo 400ft most a negyed kilo zsírszegény 170ft a lidlbe vegyél belőle többet le is fagyaszthatod

savanyúkáposzta szendvicsbe, köretnek ez se drága

zöldségkrémlevesek, kefírrel/íróval turmixold le, feltét főtt tojás karika, reszelt sajt, vegafasírt, piritott kenyérkocka

lencsefőzelék, sárgaborsófőzelék főtt tojással

a hüvelyesek olcsók, tudod rakottan, levesnek, főzeléknek, párolva köretnek, pürének stb 200ft körül vannak

lecsó ha tettél el nyárról, ha nem akkor konzerv ez is olcsó

spenótfőzelék főtt krumplival, tojással

gombaleves, zöldborsó, zöldbableves

gyümölcsleves-rosszabb gyümikből ami a piacon olcsó

rakottkrumpli tojással

paradicsomoskáposzta tojáspörkölttel

tejberizs gyümölccsel


reggelire lehet még csinálni zabpehelyből sütiket, kekszet, kukoricakását lekvárral, piritott grízt meggyszósszal,

paradicsm, zöldségszószos tészták

2012. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nehezen lehet kevés pénzből egészségesen étkezni.:( Én is próbálok néhány tippet hozzátenni az előzőkhöz:

Zab-, árpa-, rozs pehely reggelire, én pl. a

Barna rizst a Spar-ban veszem, ott 400 Ft alatt van kg-ja,

Basmati rizst a TS-ba, annak kicsit borsosabb az ára, (450.-/ 0,5 kg),

Krumplit eszek, sárgát, azt is a TS-ból hozom,

Olívaolajat a Lidl-ben veszem 1000 Ft-ért Literét,

Paradicsomszószt is a TS-ban, ott van 150 Ft-ért 500 gr,

A tejből általában a 150-160 Ft-osakat; Jó az nekünk, heti 3-4 liter megy ki, úgy hogy muszáj,

Joghurt& Kefír megint TS, vagy Lidl,(150 körüliek)

A zöldségekből, gyümikből megint vegyesen: ált. van itthon káposzta, néhány paradicsom, jégcsapretek, v.hagyma, 1 kalif. paprika(hetente), répa, ezeket is ált. a TS-ban veszem, ott mindig van akció és szép, jobb minőségű az árujuk, mint a hasonló kg árban levő zöldségeseinknél,

Itt veszek ált. fagyasztott zöldségeket is,mindből általába a TS-sat: megintcsak jó árban vannak, és jó minőségűek: pl:zöldbab 450 gr(Bonduelle:550 Ft, TS:180-230 Ft), kukoricát is(az asszem 160 Ft/ 0,5 kg), borsót, az sem drága,

Gyümölcsökből van itthon:alma, banán, néhány körte, mandarin-ezeket zöldségesből hozom, itt az a fontos, hogy találj egy olyan zöldségest, ami a többinél képes 30-50%-al olcsóbban adni a cuccait, és így is tudsz spórolni.

Tésztát azt írtad, mi durum tésztákat veszünk, nincs vészes áruk sem a Lidl-ben, sem a Penny-ben pl(200 Ft körül mozog/ zacskó(0,5 kg))

Árpát is Penny-ből hozunk, asszem annak is 160 Ft körül van a 0,5 kg-os ára, úgyhogy az sem vészes.


De drága, minden drága, ha az ember nem kenyéren és vizen, vagy tejen akar élni.

2012. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Gyümölcslevezni nem szoktam, csak mostanában vagyok szomjas rá, de pennyben vettem meg olcsóbban, amúgy csapvizet iszom. Tésztából én is a durumot szoktam venni. Barna rizst még nem próbáltam, mert megláttam az árát. Tescoban tényleg olcsóbbak a fagyasztott zöldségek, brokkolit ott vettem még 1 kilót pár szz ft-ért. Most lesz vödrös narancs akció a sparban, hétvégén meg kellene néznem, mert 800 valahány forint. Almám szerencsére van, az termett rokonoknál, nyáron meg barackot, szőlőt, ilyesmit kaptam. Lekvárt tudtam csak eltenni, 2 féle barackból, meg paradicsomlevet. Az se sok van már, max 1 üveggel, mert szeretem és sokat használok ilyen szószokat. Amúgy a sajtot is drágállom, mert aminek íze is van, az nem olcsó, főleg a füstölt.

Nem vagyok zabálógép, nem szeretek enni, de ha eszek, akkor normálisat. Beleim miatt is muszáj rendesen ennem, ezért sajnos a krumplit sem vihetem túlzásba. Teljes kiőrlésű lisztet használok a főzéshez, sütéshez. Reggelire szoktam müzlit enni, de a zabpelyhet nem szeretem. Lehet, ha én csinálnék belőle valamit és nem összekeverve venném, akkor jobb lenne. Ma is ilyesmit ettem reggel. Kefirt is nagyon szeretem, főleg a Bakony félét, annál szerintem egyik sem jobb. Igaz, az olcsóbbat szoktam megvenni, az is jó. Házi tejet tudnék venni, de 2 literesben adják, annyi meg nem kell nekem, egyedül nem tudom meginni pár nap alatt, de rákérdezek majd, hogy adnak-e kevesebbet. Házi tojás is van ott, már vettem párszor, de mindig elfelejtem, hogy van és boltban veszem meg. Akciós újság nekem nem jár, de a neten próbálok utánanézni ezeknek.

Köszi a kajatippeket is! :)

2012. jan. 13. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, a fenti kérdésre válaszolva én a kenyeret itthon sütöm, jobban jövök ki árban, és adagban is...
2012. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyedül lakom és állítólag magamnak nem éri meg sütni és fogyasztja az áramot is nagyon.
2012. jan. 17. 19:02
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vok; én sütőben sütöm, a gépről én is azt hallottam, hogy zabálja az áramot.
2012. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!