Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem keverhető az alkohol...

Miért nem keverhető az alkohol és az energiaital?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy minden energiaitalon rajta van, hogy alkohollal nem fogyasztható. Ennek ellenére mindenfelé árulják vodkával (Yeti), whisky-vel, stb.

Keresgéltem:

1. Sok helyen írták, hogy mérgező anyagok keletkeznek az alkohol és a taurin kölcsönhatásából, de sehol nem mentek bele mélyebben, hogy miféle mérgező anyagok.

2. Az energiaital dehidratációt okoz, amitől részegebb leszel vagy csak egészségtelen? (ezt több helyen említik)

3. Máshol azt írják, hogy az energiaital megvédi a májat és megelőzi a másnaposságot (ez egy egyetem honlapján volt)

Ez pont ellentmond a 2-es pontnak.

4. A koffeinnek és az alkoholnak ellentétes hatásairól is írnak itt-ott, ami nem kiegyenlíti egymást, hanem sokkal inkább egyszerre nyomod a féket és a gázt típusú.


Melyik az igaz ezek közül és melyik az, amitől igazán veszélyes?


2012. jan. 13. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi igaz ezekből, de ittam már energiaitalt pezsgővel. És semmi bajom nem volt. Igaz, mértékkel fogyasztottam.
2012. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tetro ***** válasza:
56%
felrobbanhat. mint az egyik Die Hard részben. a két folyadék együtt súlyosan robbanékony elegyet képez, és egy ropogósabb fingás során a levegőbe repítheti az egész szórakozóhelyet veled együtt
2012. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is ittam már, nem haltam bele én sem, csak érdekel, hátha tud róla valaki valamit :)
2012. jan. 13. 21:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mind az alkohol, mind a koffein vízhajtó, plusz utóbbi még élinkítőszer is, tehát terheli a keringést. Rejtett szívbetegeknél okozhat gondot - felteszem valaki beperelte őket egy eset után, és inkább ráírják.
2012. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Schifu:) válasza:
82%
Nem ajánlatos mert szétmarja agyomrod ez az egyik a másik meg kihányod az egészet ami nem a legjobb a nyálmirigyednek :)
2012. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezt a koffeinest értem, meg a szénsavot is értem, de egyik sem indokolja, hogy az energiaitalra ráírják, a kólára vagy épp a kávére ne.

Ez a peres dolog elég valószínű, igazad van.

2012. jan. 13. 21:13
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Schifu:)

Sose hánytam még tőle. De ennyi erővel a boros kóla is szétmarja a gyomromat. A szénsav plusz sav kombó :)

2012. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én a vodkát többnyire energiaitallal(Bomba/Hell) iszom... semmi bajom nem volt még tőle sosem ;) :D könnyebben ihatóvá teszi a vodkát számomra, ennyi a trükk benne, de ugyanerre a célra szolgál a narancs is(nekem)... nem tapasztaltam extrém rosszullétet még, nem volt semmi bajom tőle.
2012. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
igyál akkor piát keverve energiaitallal, es BURNOUT-olni fogsz
2012. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
amúgy imádom a vodka+energiaitalt , whisky+energiaitalt minden buliba megiszok 2-3 és semmi bajom tőle..
2012. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!